> O školi
O školi

Izgrađena 1976. godine, Osnovna škola Ostrog u Kaštel Lukšiću od samih svojih početaka razvija zdrav odnos s okolišem.

Duga priča o tom odnosu započela je odmah po otvaranju škole kada su djelatnici i učenici kroz niz akcija uređivali okoliš obrastao u korov i zatrpan građevinskim materijalom. Na četiri hektara terena koji okružuje školu tako se s vremenom razvio botanički vrt u kojem danas raste preko tisuću biljnih sorti porijeklom sa svih strana svijeta, a 1986. proglašen je zaštićenim spomenikom parkovne arhitekture.

U sklopu vrta djeluje i učenička zadruga Maslina kroz koju se učenici brinu za vrt i školski maslinik.

15.07.2020. 10:14
15. srpnja - Svjetski dan vještina mladih
Kako bi podigli razinu svijesti o ulaganju u razvoj vještina mladih, Opća skupština Ujedinjenih naroda 2015. godine pokrenula je Svjetski dan vještina mladih koji se slavi 15. srpnja svake godine.

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

> O školi