> Nastava
Nastava

Učenje bez razmišljanja je prazno,

razmišljanje bez učenja je opasno.

Lao Tse

Tko ne zna, a ne zna da ne zna,

opasan je - izbjegavajte ga!

Tko ne zna, a zna da ne zna,

dijete je - naučite ga!

Tko zna, a ne zna da zna,

spava - probudite ga!

Tko zna i zna da zna,

mudar je - slijedite ga!

Konfucije

Što čujem, to zaboravim.

Što vidim, to zapamtim.

Što učinim, to shvatim.

Zen poslovica

Znanje se množi dijeljenjem.

nepoznat autor

Svi smo mi učitelji.

Nije upitno hoćemo li poučavati, već što ćemo poučavati.

nepoznat autor

11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicinske kućne čarolije
Nasuprot uvriježenom shvaćanju medicine kao "ozbiljne teme", ona može itekako biti zanimljiva, smiješna, pa i neozbiljna. Doc je stoga prikupio zabavno medicinsko biserje, kojega sada baca pred vas

15.12.2018. 07:00
dSPACE otvorio novi razvojni centar u Hrvatskoj