> O školi  > Knjižnica
Radno vrijeme knjižnice

Knjižnica OŠ Ostrog

Knjižnica OŠ Ostrog osnovana je 1976. godine u sklopu novoizgrađene  školske zgrade. Smještena je u  prostoru od 12 x 4 m2 na sjevernoj strani  prizemlja škole. Postojeći knjižni fond iz stare škole prebačen je u novu knjižnicu.

Knjige za učenike i učitelje redovito se nabavljaju u skladu s financijskim sredstvima. Danas knjižnica posjeduje učenički i nastavnički fond knjiga i časopisa, referentnu zbirku, audio-vizualnu te CD i DVD građu. Najbrojniji je učenički fond. Unatoč velikom broju knjiga u tom fondu nemamo sve lektirne naslove, a ni postojeća količina nije dovoljna te ih trebamo što prije nabaviti.

Iako danas radimo u preuređenom prostoru s novim funkcionalnijim namještajem ipak on ne zadovoljava svim potrebama za održavanje raznih aktivnosti (program Informacijske pismenosti i poticanja čitanja, Šahovska grupa, književni susreti, izložbeni prostor i dr.) Imamo samo dva stola s 8 sjedećih mjesta i nedovoljno polica za knjige. Nadamo se da će knjižnica dobiti veći i funkcionalniji prostor u planiranom nadograđenom prostoru škole.

smiley Donacije za školsku knjižnicu

Na početku je bilo ovako:

Na kraju akcije svi koji su sudjelovali                                                                                               uživali su u plodovima svog rada....

„Piramida od knjiga“ visine 3,5 m u predvorju

Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

15.10.-15.11. Mjesec hrvatske knjige obilježili smo sudjelovanjem u projektu „Piramida od knjiga“ u organizaciji Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. U  predvorju te knjižnice izgrađena je četverostrana piramida od knjiga.  Za to je bilo potrebno više od 20000 knjiga pa su pozvali nakladnike, knjižare, knjižnice, ljubitelje knjige i razne entuzijaste da im se pridruže u prikupljanju građe i u gradnji piramide. Tako smo se odazvali i mi te smo im poslali 8 paketa knjiga iz pasivnog fonda (347 knjiga), koje smo planirali otpisati. Piramida se počela graditi početkom studenog, a bila je izložena do polovine tog mjeseca.  Važno je naglasiti da je ovo i dobrotvorni karakter ovog projekta, s obzirom da će se knjige korištene kao građa za piramidu donirati potrebnim ustanovama nakon njezina rastavljanja ili će biti proslijeđene zainteresiranim čitateljima kroz projekt BookCrossing. Uz navedeno, posebnost je i u tome što će svaki partner u knjigama moći navesti krajnje odredište svoje donacije, a jamstvo pisanog traga o cijelom pothvatu bit će Knjiga graditelja s detaljnim podacima o donatorima i graditeljima. Također, projekt će biti prijavljen kao kandidat za Guinnessov rekord.

11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

15.12.2018. 18:00
Bugove godišnje nagrade 2018. - Najgori proizvod godine
Kategorija "Najgori proizvod godine" ili, kraće, poznata i pod imenom "Cipelarenje". A tko ne voli cipelariti nek se prvi baci kamenom. Na cipelarenog...

15.12.2018. 07:00