Područna škola Lećevica

PODRUČNA ŠKOLA LEĆEVICA

Područna škola Lećevica nalazi se u istoimenoj općini Lećevica. U sastavu su općine četiri naselja: Divojevići, Kladnjice, Lećevica i Radošić.

Do PŠ Lećevica možete doći iz matične škole Ostrog za pola sata, cestom preko Malačke (Kaštel Stari – Radošić – Lećevica) odakle se pruža predivan pogled na Kaštelanski zaljev i Trogir.

Ispred školske zgrade, koja je u potpunosti obnovljena 2008. godine,  prostire se veliko igralište. Okružena je uređenim vrtom za koji smo već nekoliko godina nagrađeni diplomom za najbolje uređeni okoliš odgojno – obrazovnih ustanova kaštelanske Zagore.

Ove školske godine 2014./2015. PŠ Lećevicu pohađa 16 učenika. Osam učenika mlađih razreda (1., 2. i 3. razred) i osam učenika starijih razreda ( 5. te 6. i 8. razred). Nastava je organizirana u prijepodnevnoj smjeni.

Obilježavamo razne datume: Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabka,  Dan općine i zaštitnika svetog Martina, Svetog Nikolu, Božić, Valentinovo, Maskembal, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Majčin dan...

Tijekom godine organiziramo nekoliko poludnevnih izleta – okolica škole te jedan cjelodnevni izlet gdje na zanimljiv način i izvan učionice učimo o pojedinim nastavnim sadržajima.

Osim u redovnu nastavu učenici su uključeni u izbornu nastavu (vjeronauk i informatika), dopunsku i dodatnu nastava i izvannastavne aktivnosti - Mali istraživači.

Naša škola se može pohvaliti talentiranim i vještim pjevačima ojkavice. Ojkanje je najstarija vrsta pjevanja u Hravtskoj, a od 2010. godine uvrštena je na UNESC-ov popis ugrožene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Učenici s ponosom njeguju tradiciju i čuvaju seoske običaje.

Lećevica dok ti ime traje,

čuvat ćemo tvoje običaje.

Našim učenicima od srca želimo uspješno školovanje, nova prijateljstva te puno smijeha i veselja!

KONTAKT:

Područna škola Lećevica,

Lećevica 21202

Tel. 021/ 250 - 060

Vremenik

20.10.2017. 08:30
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: zero-sized reply, code 0

> Područna škola Lećevica