Područna škola Lećevica

PODRUČNA ŠKOLA LEĆEVICA

Područna škola Lećevica nalazi se u istoimenoj općini Lećevica. U sastavu su općine četiri naselja: Divojevići, Kladnjice, Lećevica i Radošić.

Do PŠ Lećevica možete doći iz matične škole Ostrog za pola sata, cestom preko Malačke (Kaštel Stari – Radošić – Lećevica) odakle se pruža predivan pogled na Kaštelanski zaljev i Trogir.

Ispred školske zgrade, koja je u potpunosti obnovljena 2008. godine,  prostire se veliko igralište. Okružena je uređenim vrtom za koji smo već nekoliko godina nagrađeni diplomom za najbolje uređeni okoliš odgojno – obrazovnih ustanova kaštelanske Zagore.

Ove školske godine 2014./2015. PŠ Lećevicu pohađa 16 učenika. Osam učenika mlađih razreda (1., 2. i 3. razred) i osam učenika starijih razreda ( 5. te 6. i 8. razred). Nastava je organizirana u prijepodnevnoj smjeni.

Obilježavamo razne datume: Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabka,  Dan općine i zaštitnika svetog Martina, Svetog Nikolu, Božić, Valentinovo, Maskembal, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Majčin dan...

Tijekom godine organiziramo nekoliko poludnevnih izleta – okolica škole te jedan cjelodnevni izlet gdje na zanimljiv način i izvan učionice učimo o pojedinim nastavnim sadržajima.

Osim u redovnu nastavu učenici su uključeni u izbornu nastavu (vjeronauk i informatika), dopunsku i dodatnu nastava i izvannastavne aktivnosti - Mali istraživači.

Naša škola se može pohvaliti talentiranim i vještim pjevačima ojkavice. Ojkanje je najstarija vrsta pjevanja u Hravtskoj, a od 2010. godine uvrštena je na UNESC-ov popis ugrožene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Učenici s ponosom njeguju tradiciju i čuvaju seoske običaje.

Lećevica dok ti ime traje,

čuvat ćemo tvoje običaje.

Našim učenicima od srca želimo uspješno školovanje, nova prijateljstva te puno smijeha i veselja!

KONTAKT:

Područna škola Lećevica,

Lećevica 21202

Tel. 021/ 250 - 060

Vremenik pisanih provjera

25.04.2017. 10:02
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

25.04.2017. 14:34
Pozivamo vas na STEM Discovery week u okviru projekta Scientix 3
U sklopu Scientix 3 projekta, u tjednu od 24. do 30. travnja 2017. odvija se STEM Discovery week. Pogledajte sadržaj događanja u sklopu STEM tjedna te pronađite inspiraciju i nove ideje za rad s vašim učenicima.

29.04.2017. 03:43
Prvi pogled na The Boring Company (Bug Video)
Bug Video

26.04.2017. 01:00