Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Područna škola Lećevica

Područna škola OŠ „Ostrog“ nalazi se u Lećevici.

Vozite li se cestom preko Malačke, od školske zgrade u Kaštel Lukšiću udaljena je 23 km.

Na putovanju se obavezno zaustavite na vrhu Malačke.

Vrh Malačke, kapelica

Jutarnji pogled na Kaštela i Kaštelanski zaljev

Putovanje nastavite i proći ćete kroz Radošić, zaseoke Tešije, Kelami…, a potom u kotlini ugledati Lećevicu.

Ističe se školska zgrada sa prostranim igralištem. Njena obnova završena je krajem 2008. godine i tada smo dobili veoma ugodno mjesto za učenje i rad.

Školu polazi 9 učenika, 5 učenika mlađih razreda, učenica petog razreda i 3 učenika osmog razreda.

Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni. Osim redovne nastave, učenici polaze i plesne radionice.

Svake godine sudjeluju na sportskim natjecanjima organiziranim među učenicima naše škole i susjednih manjih škola,  u Brštanovu i Prgometu. Učenici mlađih razreda ističu se u likovnom izrazu pa sudjeluju u radu likovne grupe-

Za svoj trud učenici budu nagrađeni višednevnom ekskurzijom.

Do sada smo posjetili: Hvar, Dubrovnik, Krk, Zagreb.

U budućnosti se nadamo novim putovanjima, a našoj maloj školi želimo više učenika!

Ranka Tomaš, učiteljica

Autobus

Djeca na internetu

26.08.2015. 08:48
Natječaj za najbolju neobjavljenu pjesmu
Gradska knjižnica Solin povodom Mjeseca hrvatske knjige organizira V. natječaj za najbolju neobjavljenu pjesmu 2015. Rok za prijavu je do 1. studenoga 2015. godine. Na natječaj se mogu prijaviti autori stariji od 15 godina. Svaki autor može poslati najviše tri neobjavljene pjesme. Tema je slobodna.

04.08.2015. 10:25
05. kolovoza - Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja
Dan 5. kolovoza slavi se kao Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, ali to je ujedno i Dan hrvatskih branitelja. Toga dana 1995. godine Hrvatska vojska u operaciji Oluja oslobodila je okupirani Knin.

Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić / Put sv. Lovre bb, HR-21215 Kaštel Lukšić / www.os-ostrog-kastelluksic.skole.hr / ured@os-ostrog-kastelluksic.skole.hr