Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Područna škola Lećevica

Područna škola OŠ „Ostrog“ nalazi se u Lećevici.

Vozite li se cestom preko Malačke, od školske zgrade u Kaštel Lukšiću udaljena je 23 km.

Na putovanju se obavezno zaustavite na vrhu Malačke.

Vrh Malačke, kapelica

Jutarnji pogled na Kaštela i Kaštelanski zaljev

Putovanje nastavite i proći ćete kroz Radošić, zaseoke Tešije, Kelami…, a potom u kotlini ugledati Lećevicu.

Ističe se školska zgrada sa prostranim igralištem. Njena obnova završena je krajem 2008. godine i tada smo dobili veoma ugodno mjesto za učenje i rad.

Školu polazi 9 učenika, 5 učenika mlađih razreda, učenica petog razreda i 3 učenika osmog razreda.

Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni. Osim redovne nastave, učenici polaze i plesne radionice.

Svake godine sudjeluju na sportskim natjecanjima organiziranim među učenicima naše škole i susjednih manjih škola,  u Brštanovu i Prgometu. Učenici mlađih razreda ističu se u likovnom izrazu pa sudjeluju u radu likovne grupe-

Za svoj trud učenici budu nagrađeni višednevnom ekskurzijom.

Do sada smo posjetili: Hvar, Dubrovnik, Krk, Zagreb.

U budućnosti se nadamo novim putovanjima, a našoj maloj školi želimo više učenika!

Ranka Tomaš, učiteljica

Autobus

Djeca na internetu

25.03.2015. 09:43
Osmi Festival dječje knjige Monte Librić
Osmi po redu Festival dječje knjige Monte Librić, održat će se od 20. do 26. travnja 2015. godine u Zajednici Talijana Pula – Circolu. Tema ovogodišnjeg festivala je: Knjiga u pokretu. Prezentirat će se knjiga kao dinamičan i živ proces koji nas pokreće, a ne kao statičan kulturološki fenomen te će se povezati i sa stvarnim kretanjem - sa sportom.

27.03.2015. 10:39
27. ožujka - Svjetski dan kazališta
Svjetski dan kazališta je projekt koji je pokrenuo ITI - Internacionalni teatarski institut, međunarodna UNESCO-va udruga osnovana s ciljem povezivanja kazališnih ljudi te lakšeg protoka informacija. Svake se godine 27. ožujka u tisućama kazališta širom svijeta čita međunarodna poruka, koju je ove godine napisao američki glumac hrvatskih korijena John Malkovich. Pisanje hrvatske poruke organiziralo je Hrvatsko društvo dramskih umjetnika (HDDU), a napisao ju je bard hrvatskog glumišta Pero Kvrgić.

Ispis statistike od 7. 1. 2015.

Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić / Put sv. Lovre bb, HR-21215 Kaštel Lukšić / www.os-ostrog-kastelluksic.skole.hr / ured@os-ostrog-kastelluksic.skole.hr