Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Područna škola Lećevica

Područna škola OŠ „Ostrog“ nalazi se u Lećevici.

Vozite li se cestom preko Malačke, od školske zgrade u Kaštel Lukšiću udaljena je 23 km.

Na putovanju se obavezno zaustavite na vrhu Malačke.

Vrh Malačke, kapelica

Jutarnji pogled na Kaštela i Kaštelanski zaljev

Putovanje nastavite i proći ćete kroz Radošić, zaseoke Tešije, Kelami…, a potom u kotlini ugledati Lećevicu.

Ističe se školska zgrada sa prostranim igralištem. Njena obnova završena je krajem 2008. godine i tada smo dobili veoma ugodno mjesto za učenje i rad.

Školu polazi 9 učenika, 5 učenika mlađih razreda, učenica petog razreda i 3 učenika osmog razreda.

Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni. Osim redovne nastave, učenici polaze i plesne radionice.

Svake godine sudjeluju na sportskim natjecanjima organiziranim među učenicima naše škole i susjednih manjih škola,  u Brštanovu i Prgometu. Učenici mlađih razreda ističu se u likovnom izrazu pa sudjeluju u radu likovne grupe-

Za svoj trud učenici budu nagrađeni višednevnom ekskurzijom.

Do sada smo posjetili: Hvar, Dubrovnik, Krk, Zagreb.

U budućnosti se nadamo novim putovanjima, a našoj maloj školi želimo više učenika!

Ranka Tomaš, učiteljica

Autobus

Djeca na internetu

02.07.2015. 10:21
Treći Festival svjetske književnosti
Festival svjetske književnosti, koji će se održati u Zagrebu od 3. do 11. rujna 2015. godine, u svojem trećem izdanju bit će najambiciozniji do sad u promišljanju tema današnjice kroz bogat program sadržaja kojima je cilj predstaviti hrvatskoj publici neke od najvažnijih glasova suvremene svjetske i domaće literarne scene.

09.06.2015. 10:38
9. lipnja - Međunarodni dan arhiva
Međunarodni dan arhiva 9. lipnja se u svijetu obilježava od 2008. godine, a u Hrvatskoj je prvi puta obilježen 2009. godine. Utorak, 9. lipnja, tim povodom, održavaju se bogati prigodni programi u svim državnim arhivima u Hrvatskoj.

Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić / Put sv. Lovre bb, HR-21215 Kaštel Lukšić / www.os-ostrog-kastelluksic.skole.hr / ured@os-ostrog-kastelluksic.skole.hr