Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Područna škola Lećevica

Područna škola OŠ „Ostrog“ nalazi se u Lećevici.

Vozite li se cestom preko Malačke, od školske zgrade u Kaštel Lukšiću udaljena je 23 km.

Na putovanju se obavezno zaustavite na vrhu Malačke.

Vrh Malačke, kapelica

Jutarnji pogled na Kaštela i Kaštelanski zaljev

Putovanje nastavite i proći ćete kroz Radošić, zaseoke Tešije, Kelami…, a potom u kotlini ugledati Lećevicu.

Ističe se školska zgrada sa prostranim igralištem. Njena obnova završena je krajem 2008. godine i tada smo dobili veoma ugodno mjesto za učenje i rad.

Školu polazi 9 učenika, 5 učenika mlađih razreda, učenica petog razreda i 3 učenika osmog razreda.

Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni. Osim redovne nastave, učenici polaze i plesne radionice.

Svake godine sudjeluju na sportskim natjecanjima organiziranim među učenicima naše škole i susjednih manjih škola,  u Brštanovu i Prgometu. Učenici mlađih razreda ističu se u likovnom izrazu pa sudjeluju u radu likovne grupe-

Za svoj trud učenici budu nagrađeni višednevnom ekskurzijom.

Do sada smo posjetili: Hvar, Dubrovnik, Krk, Zagreb.

U budućnosti se nadamo novim putovanjima, a našoj maloj školi želimo više učenika!

Ranka Tomaš, učiteljica

Autobus

Djeca na internetu

09.04.2015. 10:23
Predstavljanje hrvatskih pisaca na Londonskom sajmu knjiga
Već treću godinu zaredom Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Hrvatsko društvo pisaca i izdavačka kuća iz Londona Istros Books organiziraju predstavljanje hrvatske književnosti i nastup hrvatskih pisaca na Londonskom sajmu knjiga i na programima izvan Sajma, a program podupiru Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Londonu i Britansko-hrvatsko društvo.

07.04.2015. 08:46
7. travnja - Svjetski dan zdravlja
Svjetski dan zdravlja slavi se 7. travnja svake godine pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije (WHO). Ovaj dan se obilježava kako bi se izgradila svijest o određenoj temi koja je vezana za zdravlje čime bi se skrenula pažnja na prioritetna područja koje su briga Svjetske zdravstvene organizacije.

Ispis statistike od 7. 1. 2015.

Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić / Put sv. Lovre bb, HR-21215 Kaštel Lukšić / www.os-ostrog-kastelluksic.skole.hr / ured@os-ostrog-kastelluksic.skole.hr