Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Autobus

29.04.2016. 10:00
29. travnja - Svjetski dan plesa
UNESCO-ov Međunarodni odbor za ples Međunarodnog kazališnog instituta za ples ITI pokrenuo je inicijativu da se 29. travnja proglasi Svjetskim danom plesa. Kao datum odabran je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea.

29.04.2016. 12:39
Potpisan Ugovor o izradi prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
U srijedu, 6. travnja 2016., potpisan je “Ugovor o izradi prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira“. U okviru pilot projekta "e-Škole: uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" u sklopu rezultata B5 "Primjena informacijsko-komunikacijske tehnologije i digitalnih obrazovnih sadržaja u obrazovnom procesu" razvija se aktivnost B5.4 "eLektire". Prvi cilj aktivnosti eLektire je izrađen, lektoriran i grafički oblikovan "Prijedlog kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira" što je ujedno i predmet navedenog Ugovora. Ugovor su potpisali gospodin Zvonimir Stanić, ravnatelj Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNeta i gospođa Tatijana Petrić, glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

30.04.2016. 15:26
Windowsi 95 na Apple Watchu (Bug Video)
Bug Video

28.04.2016. 20:00
Yacht charter Split | Adriatic Escape (Weboteka)
Weboteka

28.04.2016. 06:00
Bug - svibanj 2016. (BugDVD Download)
BugDVD Download

Područna škola Lećevica

PODRUČNA ŠKOLA LEĆEVICA

Područna škola Lećevica nalazi se u istoimenoj općini Lećevica. U sastavu su općine četiri naselja: Divojevići, Kladnjice, Lećevica i Radošić.

Do PŠ Lećevica možete doći iz matične škole Ostrog za pola sata, cestom preko Malačke (Kaštel Stari – Radošić – Lećevica) odakle se pruža predivan pogled na Kaštelanski zaljev i Trogir.

Ispred školske zgrade, koja je u potpunosti obnovljena 2008. godine,  prostire se veliko igralište. Okružena je uređenim vrtom za koji smo već nekoliko godina nagrađeni diplomom za najbolje uređeni okoliš odgojno – obrazovnih ustanova kaštelanske Zagore.

Ove školske godine 2014./2015. PŠ Lećevicu pohađa 16 učenika. Osam učenika mlađih razreda (1., 2. i 3. razred) i osam učenika starijih razreda ( 5. te 6. i 8. razred). Nastava je organizirana u prijepodnevnoj smjeni.

Obilježavamo razne datume: Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabka,  Dan općine i zaštitnika svetog Martina, Svetog Nikolu, Božić, Valentinovo, Maskembal, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Majčin dan...

Tijekom godine organiziramo nekoliko poludnevnih izleta – okolica škole te jedan cjelodnevni izlet gdje na zanimljiv način i izvan učionice učimo o pojedinim nastavnim sadržajima.

Osim u redovnu nastavu učenici su uključeni u izbornu nastavu (vjeronauk i informatika), dopunsku i dodatnu nastava i izvannastavne aktivnosti - Mali istraživači.

Naša škola se može pohvaliti talentiranim i vještim pjevačima ojkavice. Ojkanje je najstarija vrsta pjevanja u Hravtskoj, a od 2010. godine uvrštena je na UNESC-ov popis ugrožene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Učenici s ponosom njeguju tradiciju i čuvaju seoske običaje.

Lećevica dok ti ime traje,

čuvat ćemo tvoje običaje.

Našim učenicima od srca želimo uspješno školovanje, nova prijateljstva te puno smijeha i veselja!

KONTAKT:

Područna škola Lećevica,