Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Autobus

21.06.2016. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

28.06.2016. 15:17
Poziv svim promotorima znanosti za sudjelovanje u Znanstvenom pikniku 2016
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s Udrugom profesor Baltazar, Institutom Ruđer Bošković i Mrežom popularizatora znanosti  i ove je godine jedan od organizatora Znanstvenog piknika 2016. Pozivamo sve popularizatore znanosti i one koji se tako osjećaju da se prijave na znanstveni piknik kao izlagači, predavači, edukatori, performeri ili voditelj radionica!

29.06.2016. 01:00
Houseparty (App dana)

26.06.2016. 01:00
_PRISM (App dana)

23.06.2016. 01:00
Weather Mate (App dana)

Područna škola Lećevica

PODRUČNA ŠKOLA LEĆEVICA

Područna škola Lećevica nalazi se u istoimenoj općini Lećevica. U sastavu su općine četiri naselja: Divojevići, Kladnjice, Lećevica i Radošić.

Do PŠ Lećevica možete doći iz matične škole Ostrog za pola sata, cestom preko Malačke (Kaštel Stari – Radošić – Lećevica) odakle se pruža predivan pogled na Kaštelanski zaljev i Trogir.

Ispred školske zgrade, koja je u potpunosti obnovljena 2008. godine,  prostire se veliko igralište. Okružena je uređenim vrtom za koji smo već nekoliko godina nagrađeni diplomom za najbolje uređeni okoliš odgojno – obrazovnih ustanova kaštelanske Zagore.

Ove školske godine 2014./2015. PŠ Lećevicu pohađa 16 učenika. Osam učenika mlađih razreda (1., 2. i 3. razred) i osam učenika starijih razreda ( 5. te 6. i 8. razred). Nastava je organizirana u prijepodnevnoj smjeni.

Obilježavamo razne datume: Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabka,  Dan općine i zaštitnika svetog Martina, Svetog Nikolu, Božić, Valentinovo, Maskembal, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Majčin dan...

Tijekom godine organiziramo nekoliko poludnevnih izleta – okolica škole te jedan cjelodnevni izlet gdje na zanimljiv način i izvan učionice učimo o pojedinim nastavnim sadržajima.

Osim u redovnu nastavu učenici su uključeni u izbornu nastavu (vjeronauk i informatika), dopunsku i dodatnu nastava i izvannastavne aktivnosti - Mali istraživači.

Naša škola se može pohvaliti talentiranim i vještim pjevačima ojkavice. Ojkanje je najstarija vrsta pjevanja u Hravtskoj, a od 2010. godine uvrštena je na UNESC-ov popis ugrožene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Učenici s ponosom njeguju tradiciju i čuvaju seoske običaje.

Lećevica dok ti ime traje,

čuvat ćemo tvoje običaje.

Našim učenicima od srca želimo uspješno školovanje, nova prijateljstva te puno smijeha i veselja!

KONTAKT:

Područna škola Lećevica,