Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Područna škola Lećevica

Područna škola OŠ „Ostrog“ nalazi se u Lećevici.

Vozite li se cestom preko Malačke, od školske zgrade u Kaštel Lukšiću udaljena je 23 km.

Na putovanju se obavezno zaustavite na vrhu Malačke.

Vrh Malačke, kapelica

Jutarnji pogled na Kaštela i Kaštelanski zaljev

Putovanje nastavite i proći ćete kroz Radošić, zaseoke Tešije, Kelami…, a potom u kotlini ugledati Lećevicu.

Ističe se školska zgrada sa prostranim igralištem. Njena obnova završena je krajem 2008. godine i tada smo dobili veoma ugodno mjesto za učenje i rad.

Školu polazi 9 učenika, 5 učenika mlađih razreda, učenica petog razreda i 3 učenika osmog razreda.

Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni. Osim redovne nastave, učenici polaze i plesne radionice.

Svake godine sudjeluju na sportskim natjecanjima organiziranim među učenicima naše škole i susjednih manjih škola,  u Brštanovu i Prgometu. Učenici mlađih razreda ističu se u likovnom izrazu pa sudjeluju u radu likovne grupe-

Za svoj trud učenici budu nagrađeni višednevnom ekskurzijom.

Do sada smo posjetili: Hvar, Dubrovnik, Krk, Zagreb.

U budućnosti se nadamo novim putovanjima, a našoj maloj školi želimo više učenika!

Ranka Tomaš, učiteljica

Autobus

Djeca na internetu

28.01.2015. 15:43
Besplatni online ECDL tečajevi za samostalno učenje namijenjeni školskoj i akademskoj zajednici
Tijekom prosinca 2014. godine za školsku i akademsku zajednicu predstavljeno je 11 novih besplatnih ECDL (European Computer Driving Licence) tečajeva koji su izrađeni tijekom 2014. godine prema obnovljenom kurikulumu ECDL modula.

e-obrazovanje
24.04.2014. 17:55
OCW Consortium Global Conference u Ljubljani
Ovogodišnja OCW Consortium Global Conference održava se u Ljubljani od 23. do 25. travnja. To je mjesto susreta dionika iz cijeloga svijeta koji prezentiraju i razgovaraju o različitim aspektima otvorenog obrazovanja. Mnogo govornika je podijelilo svoja iskustva i razmišljanja o MOOC-ovima, a također je puno pažnje bilo posvećeno politikama i strategijama otvorenog obrazovanja. Prvi dan [...]

27.01.2015. 08:23
27. siječnja - Dan sjećanja na holokaust
Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

Ispis statistike od 7. 1. 2015.

Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić / Put sv. Lovre bb, HR-21215 Kaštel Lukšić / www.os-ostrog-kastelluksic.skole.hr / ured@os-ostrog-kastelluksic.skole.hr