ŠKOLSKO ZVONO

27.03.2017. 09:39
27. ožujka - Svjetski dan kazališta
Svjetski dan kazališta pokrenuo je Međunarodni teatarski institut ITI, koji organizira pisanje svjetske poruke, a pisanje hrvatske poruke organizira Hrvatsko društvo dramskih umjetnika (HDDU). Ovogodišnju međunarodnu poruku napisala je francuska filmska i kazališna glumica Isabelle Huppert, dok je autor hrvatske poruke ove godine redatelj Georgij Paro.

23.03.2017. 09:35
Praktičari pilot projekta e-Škole u studijskom posjetu riječkoj OŠ Vežica
Tridesetak članova zajednice praktičara u CARNetovom pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” posjetilo je danas Osnovnu školu Vežica u Rijeci, prvu osnovnu školu u Hrvatskoj i drugu državnu školu u Europi koja je omogućila učenicima da sudjeluju na nastavi iz svih predmeta uz uporabu tableta.

27.03.2017. 08:40
Stephen Hawking bira novi glas (Bug Video)
Bug Video

25.03.2017. 01:00
HD Camera Pro (App dana)
App dana

23.03.2017. 18:35
Koliko je realan projekt Hyperloopa? (Bug Video)
Bug Video

Područna škola Lećevica

PODRUČNA ŠKOLA LEĆEVICA

Područna škola Lećevica nalazi se u istoimenoj općini Lećevica. U sastavu su općine četiri naselja: Divojevići, Kladnjice, Lećevica i Radošić.

Do PŠ Lećevica možete doći iz matične škole Ostrog za pola sata, cestom preko Malačke (Kaštel Stari – Radošić – Lećevica) odakle se pruža predivan pogled na Kaštelanski zaljev i Trogir.

Ispred školske zgrade, koja je u potpunosti obnovljena 2008. godine,  prostire se veliko igralište. Okružena je uređenim vrtom za koji smo već nekoliko godina nagrađeni diplomom za najbolje uređeni okoliš odgojno – obrazovnih ustanova kaštelanske Zagore.

Ove školske godine 2014./2015. PŠ Lećevicu pohađa 16 učenika. Osam učenika mlađih razreda (1., 2. i 3. razred) i osam učenika starijih razreda ( 5. te 6. i 8. razred). Nastava je organizirana u prijepodnevnoj smjeni.

Obilježavamo razne datume: Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabka,  Dan općine i zaštitnika svetog Martina, Svetog Nikolu, Božić, Valentinovo, Maskembal, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Majčin dan...

Tijekom godine organiziramo nekoliko poludnevnih izleta – okolica škole te jedan cjelodnevni izlet gdje na zanimljiv način i izvan učionice učimo o pojedinim nastavnim sadržajima.

Osim u redovnu nastavu učenici su uključeni u izbornu nastavu (vjeronauk i informatika), dopunsku i dodatnu nastava i izvannastavne aktivnosti - Mali istraživači.

Naša škola se može pohvaliti talentiranim i vještim pjevačima ojkavice. Ojkanje je najstarija vrsta pjevanja u Hravtskoj, a od 2010. godine uvrštena je na UNESC-ov popis ugrožene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Učenici s ponosom njeguju tradiciju i čuvaju seoske običaje.

Lećevica dok ti ime traje,

čuvat ćemo tvoje običaje.

Našim učenicima od srca želimo uspješno školovanje, nova prijateljstva te puno smijeha i veselja!

KONTAKT:

Područna škola Lećevica,