Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Područna škola Lećevica

Područna škola OŠ „Ostrog“ nalazi se u Lećevici.

Vozite li se cestom preko Malačke, od školske zgrade u Kaštel Lukšiću udaljena je 23 km.

Na putovanju se obavezno zaustavite na vrhu Malačke.

Vrh Malačke, kapelica

Jutarnji pogled na Kaštela i Kaštelanski zaljev

Putovanje nastavite i proći ćete kroz Radošić, zaseoke Tešije, Kelami…, a potom u kotlini ugledati Lećevicu.

Ističe se školska zgrada sa prostranim igralištem. Njena obnova završena je krajem 2008. godine i tada smo dobili veoma ugodno mjesto za učenje i rad.

Školu polazi 9 učenika, 5 učenika mlađih razreda, učenica petog razreda i 3 učenika osmog razreda.

Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni. Osim redovne nastave, učenici polaze i plesne radionice.

Svake godine sudjeluju na sportskim natjecanjima organiziranim među učenicima naše škole i susjednih manjih škola,  u Brštanovu i Prgometu. Učenici mlađih razreda ističu se u likovnom izrazu pa sudjeluju u radu likovne grupe-

Za svoj trud učenici budu nagrađeni višednevnom ekskurzijom.

Do sada smo posjetili: Hvar, Dubrovnik, Krk, Zagreb.

U budućnosti se nadamo novim putovanjima, a našoj maloj školi želimo više učenika!

Ranka Tomaš, učiteljica

Autobus

Djeca na internetu

03.08.2015. 12:12
Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu
acionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu (NSK) i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (MZOS) potpisali su Sporazum o suradnji kojim se utvrđuju uvjeti nabave, osiguravanja pristupa i korištenja elektroničkih izvora znanstvenih i stručnih informacija za javne obrazovne i znanstvene ustanove te su postavljeni temelji za razvijanje i održavanje portala za jedinstveni pristup pretplaćenim elektroničkim izvorima znanstvenih i stručnih informacija.

04.08.2015. 10:25
05. kolovoza - Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja
Dan 5. kolovoza slavi se kao Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, ali to je ujedno i Dan hrvatskih branitelja. Toga dana 1995. godine Hrvatska vojska u operaciji Oluja oslobodila je okupirani Knin.

Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić / Put sv. Lovre bb, HR-21215 Kaštel Lukšić / www.os-ostrog-kastelluksic.skole.hr / ured@os-ostrog-kastelluksic.skole.hr