Proglasio otvorenim Dane plodova zemlje ravnatelj Stipe Božinović – Mađor.

Dan plodova planeta Zemlje - Dan kruha još jednom smo obilježili 11.10.2009. godine, kao domaćini, na nivou grada Kaštela, u dvorcu Vitturiju.  Zazlatio se rad i trud Kaštelana, okupio sudionike, izlagače i izvođače na svečanosti darova života i plodova ljudskoga rada. Obilje, raznolikost i ljepotu izloženih plodova uvećali su učesnici prigodne priredbe: 1.a, 2.c, 3.a sa svojim učiteljicama Mirjanom Šiškov, Jasnom Stančin – Lukas i Marinom Novak. Mali zbor uz voditeljicu Milku Berić razveselio je prigodnom pjesmom ''Ljubav''.

Mali zbor

Voditeljica programa bila je Doris Ljubas, učenica 7.d razreda. Goste su pozdravili učenici 2.c razreda također prigodnim igrokazom s iskrenim željama.

Zasluženi pljesak

Naši, dragi, mali prvašići točnije 1.a izveo je zanimljiv igrokaz koji se događa u pekari, a zapravo je to kruh s neba koji svakom živom treba. Na kraju ipak zaključak je jedan: ''Ljudski život više vrijedi kad Isusa vjerno slijedi.''

ti vodiš nas u Očev dom!

Kako bi zahvala za plodove bila potpuna naš svećenik don Stipan blagoslovio prisutne i krušne delicije uz molitvu koju nas je Isus naučio moliti.

don. Stipan Šesto

Šarenu sliku raznovrsnih plodova, peciva, slatkiša upotpunile su narodne nošnje na mališima iz dječjih vrtića. Ovoj proslavi priključile su se mnoge osnovne škole, udruge i vrtići Kaštela.

Posebnu pozornost privukao nam je stol osnovne škole iz K.Štafilića koji su prezentirali eko-hranu.

Kreativne uratke, drugačije i zanimljivije prikazali su iz udruge ''Golubice'' na čijim stolovima smo vidjeli razne krušne likove i njihov zaštitni znak golubicu.

Uspješnost ovogodišnje svečanosti vidljiva je na licu našeg ravnatelja koji se na kraju zahvalio svim sudionicima.