Autor: Božena Ukić, 21. 2. 2013.

Nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada osnovnih škola i natjecanje iz vjeronauka srednjih škola za Splitsko-makarsku nadbiskupiju održani su 19. veljače 2013. godine u Osnovnoj školi kneza Mislava u Kaštel Sućurcu. Nakon prethodne dvije razine, školskog i međuškolskog natjecanja na nadbiskupijskoj razini sudjelovalo je 20 osnovnoškolskih i 12 srednjoškolskih ekipa. K tome, na natjecanju su sudjelovale i tri ekipe osnovnih škola i dvije ekipe srednjih škola iz Hvarske biskupije, budući da Hvarska biskupija pripada Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Pobjednik vjeronaučne olimpijade bio je neizvjestan do samog kraja. U završnoj igri - „Tko želi biti Isusov mili-junak?“ - sudjelovalo je pet najuspješnijih ekipa. Predstavnici svih pet ekipa istovremeno su pisali odgovore na zadana pitanja kojima su mogli osvojiti od jednog do četiri boda. Nakon čak šest i pol sati zabavnog, kulturnog i natjecateljskog programa konačno smo dobili pobjedničku ekipu te konačnu ljestvicu poretka.

Prvo mjesto u vrlo napetoj završnici osvojila je ekipa Osnovne škole Sućidar s 97,25 bodova. Drugo mjesto osvojila je OŠ Ostrog iz Kaštel Lukšića (95,75 bodova) pod vodstvom vjeroučiteljice Ane Biliškov i treće mjesto OŠ Tučepi iz Tučepi (95,25) pod vodstvom vjeroučiteljice Marine Šimić.