Autor: Božena Ukić, 30. 4. 2012.

U našem Botaničkom vrtu snimali su se prošlog utorka neki kadrovi filma „ Panorama“. Film govori o djevojci ( Andrea  Mladinić)  koja boluje od azbestoze. Znatiželjno smo gledali kroz prozor našega razreda jer nikad do sada nismo vidjeli kako nastaje to čudo, zvano film.

Članovi ekipe su nam ljubazno izišli u susret i i omogućili promatranje snimanja uz zamolbu da budemo tihi –i da ne pričamo …što nam nije bilo lako. Ali, izdržali smo.

Bilo je korisno i zabavno. Saznali smo da to uopće nije lak posao i da iza par sati filma koji gledamo na TV ili u kinu stoji puno napora, strpljenja i živaca. Za ilustraciju, jedan kadar od dvadesetak sekundi u kojem  je izgovorena jednajednostavna proširena rečenica : „  Vodim te u Aziju!“ ponavljan je OSAM puta.