Autor: Božena Ukić, 21. 2. 2012.

Kako izgleda kada izgubiš novčanik sa svim osobnim dokumentima znaju oni kojima se to dogodilo, no na sreću i zahvaljujući dvoje učenika VII d razreda osnovne škole Ostrog u Kaštel Lukšiću, Damjani Barić i Ivanu Tešiji, njihova sumještanka gospođa Marija, neće imati takvih problema.

- Kada sam otkrila da sam na putu od kuće do prijateljice izgubila novčanik uhvatila me panika. Unutra su mi bili svi osobni dokumenti, punomoći, kartice i manji iznos kuna. Već mi je kroz glavu prošla sva administracija, obilaženje šaltera.... – priča nam gospođa Marija.

No sve se po nju ipak dobro završilo, jer su njen novčanik, nakon završene nastave, pokraj školskog igrališta pronašli Damjana i Ivan. Djeca su novčanik uzela i odmah odnijela u upravu škole, gdje su utvrdili identitet vlasnika novčanika.

- Vidjeli smo novčanik, pogledali i vidjeli da je pun dokumenata i nešto malo novca. Nismo se razmišljali niti u jednom trenutku, nego smo se odmah vratili u školu i dali ga jednoj nastavnici – kratko su nam kazali ovo dvoje sedmaša, na koje su ponosni svi djelatnici škole.

Gospođa Marija došla je po svoj novčanik, a došla je i sutradan zahvaliti se djeci, no bili su na nastavi pa ih nije mogla upoznati. No ostavila im je sitnicu da se zaslade i javno se zahvalila na dobrom djelu.

- Djeci od srca hvala, a i njihovim roditeljima što su ih naučili poštenju i dobrim djelima – kazala je na kraju gospođa Marija.