Autor: Željka Radnić, 19. 1. 2024.

Na prvenstvu Grada Kaštela u odbojci za učenice 7./8.-ih razreda nastupile su 4 kaštelanske osnovne škole i to: OŠ Filipa Lukasa-Kaštel Stari OŠ Ostrog-Kaštel Lukšić OŠ Bijaći-Kaštel Novi OŠ Kneza Trpimira-Kaštel Gomilica Voljom ždrijeba u prvom polufinalu su se sastali Lukšić i Novi. Tu nije bilo neizvjesnih situacija i sve se brzo okončalo rezultatom 2:0 u korist Lukšića. U drugom polufinalu istrcale su ekipe Gomilice i Starog. Prvi set je bio zanimljiv ali u drugom se pokazuje kvaliteta Gomilice koja također pobjedom od 2:0 ide u finale. Finale, to je ono što svi čekaju i docekaju. Pred punim tribinama starosejske dvorane istrčali su Lukšić i Gomilica. Cure se vec znaju iz klubova, Lukšić naravno iz OK Kaštel Lukšić a Gomilica iz OK Marine Kaštela, finale za prste polizati. Očekujući neizvjesniju utakmicu lušićke Ostrožice lagano osvajaju prvi set. U drugom također stvaraju zalihu od 7-8 poena prednosti, ali da ne bi sve bilo kao u bajci brinu se same Ostrozice pa u drugom dijelu seta rade niz grešaka i rehabilitiraju Gomilicu. Ipak, u samoj završnici meča Ostrožice daju gas i pobjedom 27:25 zaključavaju meč i osvajaju prvo mjesto koje im jamči nastup u nastavku natjecanja, a to je skorašnje Zonsko prvenstvo. Sve čestitke curama i njihovim uciteljima i trenerima, tako se prezentira škola. Nastupile su: Ana Lucija Ercegović (kapetan), Nada Strize, Ana Marija Varnica, Tina Barbić, Ružica Krokar, Magdalena Poljičak, Ivana Poljak, Karla Ban Dretvić i Vlatka Lučić.