Autor: Željka Radnić, 28. 3. 2023.

Prije nekih dva mjeseca 518 osnovnih škola iz čitave Hrvatske započele su natjecanja na gradskoj razini u odbojci za učenice 7/8-ih razreda. Kako samo prvaci gradova prolaze na Zonsko prvenstvo, otpalo je preko 200 škola. Isti sustav natjecanja se nastavlja a samo prvak zone prolazi na Županijsko pa je i tu otpalo još 200-tinjak škola. Kroz 21 hrvatsku županiju uz grad Zagreb prolazi 100-tinjak najboljih ekipa. Na koncu na državno prvenstvo dolaze pobjednici županija i drugoplasirani iz Splitsko-dalmatinske i Zagrebačke županije, pa dobijamo 24 najbolje ekipe.
Predrage Ostrožice iz Kaštel Lukšića su bile jedna od 24 ekipe na državnom prvenstvu u Poreču. Naše cure su igrale vrhunsku odbojku u grupi A i kao u transu prešle preko odličnih ekipa Slavonski Brod i Rijeka sa po 2:0. U četvrtfinalu se Ostrožicama ispriječio Daruvar, ali ta se prepreka preskače s 2:0. U polufinalu Ostrožice uzimaju prvi set odličnoj ekipi Funta na-Vrsar, ali u drugom dolazi do opuštanja koje se provuklo i kroz treći set, pa spasa nije bilo, prvi ali bolan poraz. U utakmici za treće mjesto Ostrožice su kao favorit po svim procjenama očevidaca, struke i dušobrižnika. Tamo je čekala dobra ekipa Velika Gorica. Na žalost utakmica je potrajala samo do sredine prvog seta te je pri rezultatu 16:17 zbog teške materijalne povrede pravila od strane sudaca prekinuta i dosuđena u korist Gorice na zaprepaštenje Ostrožica i onih koji poznaju srž odbojke, ključno "srž". Ostrožicama nije bilo drago ostati bez medalje koja im je po svemu prikazanom pripadala, ali ovo je prvo čeličenje i životno iskustvo, stoga glave gore. Čestitke svim ekipama na odličnoj igri, HŠSS na vrhunskoj organizaciji na koju bi se klupski savezi mogli ugledati, časnom sudačkom osoblju i publici. Posebna čestitka našim muškarčičima iz Kaštel Starog te učiteljici Kse Žižić na osvojenom trećem mjestu.
Za Ostrog su ovaj put definitivno iskrvarile:
Katarina Katarina Kelam, Sunčica Patrlj, Iva Ergović, Ana Lucija Ercegović, Nada Strize, Ružica Krokar, Nina Parčina, Leona Sudar, Ivana Poljak, Ana Marija Varnica, Karla Ban Dretvić i Magdalena Poljičak. Učitelj-voditelj: Nebojša Omašić Bare