Autor: Željka Radnić, 10. 3. 2023.

Na Županijskom odbojkaškom školskom prvenstvu u Trogiru za učenice 7/8-ih razreda našli su se prvaci sve 4 zone i to: Mejaši, Split 3, Omiš i Lukšić.

Finale: LUKŠIĆ-Mejaši 2:1

U prvom susretu su lušićke Ostrožice imale papra s odličnom ekipom Omiša koja je sačinjena od igračica Gusara trenerice Sanje Vitaić. Bitka kod Falkirka je bila obična prilada za ovo, ali Lukšić odličnom igrom naročito u ključnim trenucima uzima poene i pobjedu, sličan scenarij u oba seta.
U finalu se dogodila opcija ili priča često viđena, kao sad ćemo lako i onda brdo problema. Učenice staroga asa Gule koji dolaze iz moćne splitske selekcije pokazuju kako se igra atomska odbojka i Lukšić ostavljaju na 20-ak poena. Kao u Bajaginoj pjesmi "Buđenje ranog proljeća" bude se i lušićke Predrage Ostrožice u drugom setu pa Mejaše ostavljaju na 15-ak poena. U trećem setu Ostrožice pokazuju kako se igra atomska odbojka i za čas semafor staje na 15:5. Ako je Bakarija dobro broja ovo je sedmi nastup za Lukšić na državnom prvenstvu u zadnjih 10 godina, šta je u najmanju ruku nezanemarivo, pa bravo.
Čestitke svim školama, damama, voditeljima, trenerima, publici, sucima i posebno Sandra Baturina na organizaciji, pa Poreče evo nas 😅💥🏐
Za lušićki Ostrog krvarile su:
Katarina Katarina Kelam, Sunčica Patrlj, Ana Lucija Ercegović, Iva Ergović, Nada Strize, Nina Parčina, Ružica Krokar, Ana Marija Varnica, Karla Ban Dretvić, Magdalena Poljičak, Leona Sudar, Ivana Poljak i Elena Belas.