Autor: Željka Radnić, 9. 2. 2023.

Učenici OŠ Ostrog Kaštel Lukšić popularni Ostrožići osvojili su Prvenstvo grada Kaštela u košarci za učenike 7/8-ih razreda. U pofufinalu su s 30 razlike pobijedili Sućurac, a u finalu Gomilicu s 10 i eto razloga za slavlje. Bilo je odličnih poteza, proigravanja, šuteva, banana i jedan pokušaj zakucavanja iz kontre, fešta košarke. Na Zonskom prvenstvu slijede zahtjevne utakmice protiv Sinja, Solina i Trogira, pa šta Bog da. Sve utakmice s lakoćom su odsudili Miro Pruže i Ivo Listeš Lija, a organizator je Školski savez grada Kaštela s neprikosnovenim Ivicom Lukasom na čelu. Boje Ostroga branili su: Bruno Kačanić, Božo Šustić, Ivan Budimlić, Tonći Crljen, Dinko Josip Poduje, Ivan Filip Mrkonjić, Mateo Gelo i Josip Letić.