Autor: Administrator , 6. 2. 2023.

Proteklog su tjedna učenici četvrtih razreda naše škole bili u posjeti Gradskom kazalištu lutaka Split kako bi pogledali predstavu pod nazivom Alo, to sam ja!

Za predstavu koja govori o hrabrosti da pokažemo tko smo i otvorenosti da biramo nove prijatelje po onome što nose u sebi, a ne što nose na sebi, učiteljice i učenici naglasak su stavili na odlične dojmove i zanimljivu poruku, kako za pojedinca tako i za društvo.

Lijepo vrijeme koje nas je pratilo toga dana, iskoristili smo za ostatak naše izvanučioničke nastave, kako bismo učenicima približili važnost kulturno- povijesnih znamenitosti grada Splita, o čijoj je povijesti, razvoju i kulturi, djeci rekla u zanimljivom izlaganju učiteljica Marijana Sudar.

Nakon kraćeg odmora i marende u splitskom Đardinu, pošli smo u razgled kipa Grgura Ninskog te crkvice svetog Martina smještene uz sjeverno pročelje Dioklecijanove palače, na mjestu stražarskih prostora, poviše Zlatnih vrata. Zatim smo se uputili prema veličanstvenom Peristilu i razgledali pročelje katedrale svetog Dujma. Učenici su imali priliku poći i do raskošnog Vestibula a svoj smo obilazak splitskih znamenitosti završili šetnjom Dioklecijanovim podrumima do suncem okupane rive. Još jednom osvijestili smo bogatstvo naše kulturno- povijesne baštine, koju trebamo sačuvati za buduće naraštaje, ali je i ponosno pokazivati sadašnjim generacijama.