VUKOVAR

Često kažu: Vukovar je grad heroj. Za mene i je. U Vukovaru su prije rata živjela djeca kao ti i ja, koja su išla u školu, igrala se i zabavljala. Ta djeca su trebala imati budućnost. Trebali su se još dugo buditi i i leći bez suza. Za vrijeme Domovinskog rata mnoga su djeca spavala u suzama, u nadi da granate neće puknuti. Nažalost, mnoga se djeca više nikada neće probuditi; zato mi moramo biti zahvalni i na najmanjim sitnicama, jer su djeca tijekom rata molila za samo jedan kruščić.

Mnogi vojnici su tijekom Domovinskoga rata smrtno stradali, braneći našu Domovinu, braneći nas koji danas živimo u slobodi.

Tijekom rata gađale su se i hrvatske bolnice, iako je to čak i u ratu zabranjeno. Umirali su starci, nemoćni, bolesni, djeca, žene, sve zbog nehumanosti.

Bitka za obranu Vukovara bila je teška i krvava, ali su hrvatski branitelji uspjeli pobijediti  puno jaču vojsku, zbog ljubavi prema našoj domovini Hrvatskoj, ne zbog tenkova, oružja, već zbog ljubavi!