Autor: Administrator , 12. 12. 2018.

U našoj školi 7. prosinca 2018. godine održan je Školski medeni dan s hrvatskih pčelinjaka. Tom prigodom učenici prvih razreda su na poklon dobili teglicu meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima, edukativnu slikovnicu i letak koji će ih upoznati sa svim bogatstvima meda kao prehrambenog proizvoda.

Ministarstvo poljoprivrede provodi ovaj dan u sklopu aktivnosti promocije meda lokalnih proizvođača jer na taj način želi povećati unos meda u prehrani djece te promovirati pakiranje meda s hrvatskih pčelinjaka u nacionalnoj staklenci za med.

Pri kupnji meda nije svejedno koji med odabrati. Sigurnost u podrijetlo domaćeg meda pruža Znak MED HRVATSKIH PČELINJAKA.

Naši prvaši, vrijedni kao pčelice, s radošću su primili poklon i zahvaljulju našim pčelarima što čuvaju i unaprijeđu njihovu prehranu.