Dan sjećanja na Vukovar

Hrvatski sabor donio je 29. Listopada 1999. Odluku o proglašenju dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, kako bi se dostojanstveno i primjereno odala počast svim braniteljima Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode. Taj se dan obilježava svake godine 18.studenog. Vukovarska je žrtva  temelj za kasnije vojne pobjede koje su dovele do potpunog oslobađanja zemlje.Poštujući Vukovar, poštujemo i sve njegove heroje i njegovu žrtvu kao i sve žrtve i heroje Domovinskog rata diljem Lijepe Naše.

Tradicionalno se u školi obilježava uspomena na taj dan. Učenici su sa svojim učiteljima izišli s upaljenin svijećama do ljetne pozornice gdje je upriličen kratki program. Uz dostojanstvenu tišinu učenici su pročitali svoje literarne radove. Također, u atriju su izloženi likovni radovi s motivima iz Vukovara.

Fotografirali članovi novinarske grupe: Gabrijel Vranješ, Lucija Prdić, Lovre Radman, Karlo Čudina-VI.d,Chiara Pešo, Ana Sučić, Marijeta Zokić, VI.c