DAN ŠKOLE

Autor: Božena Ukić, 5. 6. 2018.

Svake godine, sa zadovoljstvom, ovu proslavu uljepšavaju svi oni koji našu školu čine jedinstvenom: učenici i učitelji, bivši učitelji, roditelji i brojni gosti. Posebnu radost donijeli su uspjesi učenika i učitelja na raznim smotrama i natjecanjima s kojih su donijeli pehare, medalje, pohvale i priznanja.

Tako je bilo za ovogodišnji Dan škole. Svečanost  je donekle pokvarila kiša koja nas je prisilila da umjesto na ljetnoj pozornici priredba bude održana u atriju.

Poslije riječi dobrodošlice koju je uputila ravnateljica Silvana Maganjić i himne u izvedbi Velikoga zbora na red su došle razne točke s temama iz školskog života: To je moja škola, Neozbiljan sat, Škola za tovara, Tvoja staza, Gledam iza sebe, I saw my teacher on Saturday.

Plesne su točke izvela plesna skupina Lolita te trećaši koji su izveli moderniziranu verziju pjesme Lipe li su mlade Kaštelanke.

Uručene su nagrade  učenicima koji su svojim sloganom i ilustracijama ukrasili bocu školskog maslinova ulja te odbojkašicama sedmih i osmih razrada koje su na državnom natjecanju osvojile srebrnu medalju.

Priredbu je završio Veliki zbor pjesmom „ Život nije siv.“

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

Financijski poticaj za Lucid Motors
Američka tvrtka Lucid Motors, pretendent za konkurenta Tesli, ovih dana je dobio financijsku injekciju od preko milijardu dolara iz Saudijske Arabije

21.09.2018. 20:07
Stiže nam najzabavniji listopad do sada - najavljeno 6 velikih tehnoloških događanja
Za kojih desetak dana započet će najzabavniji listopad do sada - za sada je najavljeno šest različitih događaja na kojima će biti predstavljeni uređaji za sezonu 2018./2019.

Mate 20 bi mogao služiti i kao bežični punjač za slušalice
Prema novim informacijama budući mobiteli iz serije Mate moći će služiti i kao bežični punjači za također bežične slušalice - Freebuds 2 Pro