Autor: Božena Ukić, 29. 8. 2013.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta objavilo je sažetak obrazloženja o provedenom postupku savjetovanja o Kurikulumu zdravstvenog odgoja.

Javna rasprava provedena je od 1. lipnja do 12. srpnja 2013. u cilju prikupljanja dosadašnjih iskustava te prijedloge i savjete odgojno-obrazovnih ustanova (vijeća učenika, vijeća roditelja, učiteljskih i/ili nastavničkih vijeća, učitelja/nastavnika, stručnih suradnika, ravnatelja, odgajatelja) i šire zainteresirane javnosti o Kurikulumu zdravstvenog odgoja, uključujući prijedloge i sugestije za njegovo poboljšanje i osiguranje provedbe u tehničkom, organizacijskom i edukacijskom smislu.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta zahvaljuje svima koji su sudjelovali u javnoj raspravi o Kurikulumu zdravstvenog odgoja te su svojim kritičkim promišljanjima i osvrtima pridonijeli njegovu poboljšanju.

Uz sažetak obrazloženja o provedenom postupku savjetovanja o Kurikulumu zdravstvenog odgoja Ministarstvo objavljuje i Nastavni plan i program zdravstvenog odgoja za osnovne i srednje škole, objavljen u Narodnim novinama broj 106/2013.