Autor: Božena Ukić, 16. 5. 2013.

Od 13. do 18. svibnja 2013. Sekcija botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatskog botaničkog društva organizira 3. tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske, tijekom kojeg će se u hrvatskim botaničkim vrtovima i arboretumima na 22 lokacije u 12 hrvatskih županija odvijati raznovrsna besplatna događanja za javnost (obilasci, predavanja, radionice).

I ove godine naša škola sa botaničkim vrtom sudjeluje u manifestacijama obilježavanje 3. tjedna botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske. Od 13. do 18. svibnja organiziranje su prezentacije, radionice, posjete... Cijeli program možete pogledati ovdje.

Ponedjeljak, 13. svibnja

Prezentacija „Solarnog suncokreta“ popraćena sadnjom mladih sadnica iz školskog staklenika.

Utorak, 14. svibnja

Radionica učenika drugug razreda Srednje škole Braća Radić: Vegetativno razmnožavanje korjenom.

Srijeda, 15. svibnja

Učenici mlađih razreda 4.a, 2.b i 3.d s učiteljima: posjet Biblijskom vrtu Gospe Stomorije, upoznavanje s biblijskim biljkama, slijedi akcija čišćenja okoliša