Učenici područne škole u Lećevici na izletu

Autor: Administrator , 28. 5. 2023.

Zadnji četvrtak u svibnju učenici naše područne škole u Lećevici su sa svojim učiteljicama i učiteljem Matom, voditeljem puta, posjetili Imotski i Makarsku. Pod suverenim vodstvom našeg povjesničara učitelja Mate, divili smo se modrini Modrog i Crvenog jezera, i pritom se uvjerili da Crveno jezero nije crvene boje, već su crvene boje stijene koje ga okružuju. U samom gradu smo razgledali crkvu sv. Frane i muzej uz crkvu. Ručali smo u Makarskoj gdje smo uz poneku kap kiše razgledali Kačićev trg i katedralu sv.Marka. Slobodno vrijeme smo iskoristili na sportskim terenima u igri, a zatim sa kratkim posjetom svetištu Vepric priveli naš veseli izlet kraju...

Izlet je podržala Općina Lećevica te je škola tako nastavila uspješnu suradnju sa svojom Općinom. Ovim putem im se zahvaljujemo jer su nam omogućili nezaboravan izlet.