SIGURNOST NA INTERNETU

RAZMJENA FOTOGRAFIJA

Autor: Božena Ukić, 27. 11. 2012. 12:51

Iako ti se razmjena fotografija putem interneta i elektroničke pošte čini najbržim i najlakšim načinom da ih podijeliš s poznanicima, trebaš imati na umu da to nije uvijek i najbolji način.

Fotografije koje jednom budu odaslane na taj način, nisu više samo u tvom vlasništvu i ne možeš više biti u potpunosti siguran da neće biti odaslane dalje ili da ih netko neće koristiti na način na koji ti ne bi želio.

Slike tvoje obitelji, prijatelja, praznika, rođendana, ljetovanja su tvoja osobna stvar koje, sigurni smo, želiš podijeliti samo s prijateljima koje dobro poznaješ i u koje si stekao povjerenje.

Savjetujemo ti da se posavjetuješ sa svojim roditeljima koji će ti pomoći odabrati fotografije i dati savjet da li da uopće fotografije šalješ ili predložiti bolji način za njihovu sigurniju razmjenu.

Priručnik za djecu

11.12.2017. 12:19
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

12.12.2017. 21:11
Unison Fokus je novi hrvatski on-line glazbeni servis
Radi se o on-line glazbenom servisu koji omogućava distribuciju glazbenih mastera sa svim potrebnim meta-podacima i media paketima, u prvom redu namijenjenih radijskim postajama

12.12.2017. 21:00
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne snage najveći izazov za hrvatski IT u 2018.
Pred kamerama Bug TV-a našao se ovaj tjedan doajen domaće tech scene Hrvoje Balen kako bi proanalizirali godinu iza i godinu ispred nas...

12.12.2017. 20:57
Booking.com koristi umjetnu inteligenciju za podršku klijentima
Pilot verzija nove usluge i chatbota za podršku Booking.com-a sada je dostupna u cijelom svijetu za sve rezervacije na engleskom jeziku koja automatski rješava 30% upita gostiju u manje od pet minuta, zahvaljujući - umjetnoj inteligenciji