SIGURNOST NA INTERNETU

RAZMJENA FOTOGRAFIJA

Autor: Božena Ukić, 27. 11. 2012. 12:51

Iako ti se razmjena fotografija putem interneta i elektroničke pošte čini najbržim i najlakšim načinom da ih podijeliš s poznanicima, trebaš imati na umu da to nije uvijek i najbolji način.

Fotografije koje jednom budu odaslane na taj način, nisu više samo u tvom vlasništvu i ne možeš više biti u potpunosti siguran da neće biti odaslane dalje ili da ih netko neće koristiti na način na koji ti ne bi želio.

Slike tvoje obitelji, prijatelja, praznika, rođendana, ljetovanja su tvoja osobna stvar koje, sigurni smo, želiš podijeliti samo s prijateljima koje dobro poznaješ i u koje si stekao povjerenje.

Savjetujemo ti da se posavjetuješ sa svojim roditeljima koji će ti pomoći odabrati fotografije i dati savjet da li da uopće fotografije šalješ ili predložiti bolji način za njihovu sigurniju razmjenu.

Priručnik za djecu

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

Financijski poticaj za Lucid Motors
Američka tvrtka Lucid Motors, pretendent za konkurenta Tesli, ovih dana je dobio financijsku injekciju od preko milijardu dolara iz Saudijske Arabije

21.09.2018. 20:07
Stiže nam najzabavniji listopad do sada - najavljeno 6 velikih tehnoloških događanja
Za kojih desetak dana započet će najzabavniji listopad do sada - za sada je najavljeno šest različitih događaja na kojima će biti predstavljeni uređaji za sezonu 2018./2019.

Mate 20 bi mogao služiti i kao bežični punjač za slušalice
Prema novim informacijama budući mobiteli iz serije Mate moći će služiti i kao bežični punjači za također bežične slušalice - Freebuds 2 Pro

> Kutak za učenike  > Sigurnost na internetu