Osnovna škola "Ostrog" Kaštel Lukšić

Autobus

24.05.2016. 09:09
24. svibnja - Europski dan parkova
Obilježavanje Europskog dana parkova inicirano je od strane Federacije EUROPARC s ciljem podizanja svijesti o zaštićenim područjima i parkovima. Prvi je put obilježen 1999. godine kad je organiziran širok spektar aktivnosti u zaštićenim područjima, s naglaskom na važnost zaštite prirode.

24.05.2016. 09:20
Hrvatska učiteljica pobjednica međunarodnog ISE natjecanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u ožujku je u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta koordinirala provođenje Eratostenovog eksperimenta. Eksperimentu su se priključile 1142 škole  iz cijeloga svijeta, a čak 180 njih bilo je iz Hrvatske. Eksperiment su pratila i dva natjecanja, foto natjecanje i natjecanje za provođenje eksperimenta uz korištenje istraživačkog scenarija učenja.  Tradiciju osvajanja prvih mjesta hrvatskih učitelja na ovim natjecanjima nastavila je gospođa Marijana Karničnik, učiteljica iz Osnovne škole Zdenka Turkovića Kutjevo, koja je između 89 prijavljenih osvojila nagradu za primjenu ISE scenarija učenja.

24.05.2016. 09:00
LG 34UM58-P UltraWide Monitor (I tata bi sine)
Iako postoje već neko vrijeme, UltraWide monitore rijetko viđamo na stolovima igrača, no s dolaskom novih modela, prihvatljivijih cijena i boljih značajki to bi se moglo promijeniti

24.05.2016. 01:00