Danas je javno predstavljen solarni suncokret koji je postavljen na školi.

Nakon prigodnog programa, pozdravnih govora ravnatelja, predstavnika Hrvatskog telekoma i predstavnika UNDP Hrvatska održana je radionica i edukacija učitelja.

Solarni suncokret je zapravo solarni treker, samostojeći solarni sustav koji „prati“ sunce tijekom dana tako da se solarni moduli usmjeravaju prema suncu pod optimalnim kutom, što donosi oko 30% veću učinkovitost sustava, a time i više proizvedene električne energije.

Projekt Solarni suncokret Hrvatski Telekom provodi u partnerstvu s Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP), a program edukacije učenika provodit će nastavnici u suradnji s Društvom za oblikovanje održivog razvoja (DOOR) i udrugom Eko Kvarner.