Prijavite se na natjecanje "Škola – prijatelji starijih: Nauči me, naučit ću te!"

Autor: Božena Ukić, 11. 2. 2013.

Potaknuta velikim odazivom osnovnih škola diljem Hrvatske na prošlogodišnji nagradni natječaj „Škola – prijatelj starijih: Lajkam starije“, Royalova zaklada za međugeneracijsku solidarnost odlučila je i ove godine pozvati sve zainteresirane učitelje, profesore, učenike i ravnatelje da se prijave na natjecanje sličnog naziva: „Škola – prijatelji starijih: Nauči me, naučit ću te!“

Javni poziv za natjecanje otvoren je od petka, 1. veljače 2013., a raspisan je sa željom da javno promovira provedbu aktivnosti kojima učenici educiraju starije a stariji educiraju učenike, odnosno razmjenu znanja i iskustava između starije i mlađe generacije.

Povodom Europskog dana međugeneracijske solidarnosti, koji se obilježava 29. travnja, Royalova zaklada želi iznova potaknuti škole da pokažu javnosti svoje aktivnosti kojima educiraju starije a stariji educiraju učenike, odnosno razmjenjuju znanja i iskustava između starije i mlađe generacije. U širem smislu, cilj Royalove zaklade je nastaviti promovirati raznovrsne aktivnosti vezanih uz poboljšanje kvalitete života starijih osoba te tako senzibilizirati širu javnost za prepoznavanje potreba najstarijih kroz međugeneracijsku solidarnost.

Javni poziv Royalove zaklade upućen je svim osnovnim školama na području Republike Hrvatske, uključujući i one koje su se već prijavile na natječaj u 2012. godini.

Više detalja o natjecanju, ali i ostalim aktivnostima  Royalove zaklade, možete pročitati na stranici