Dan kruha, 7.listopada proslavili smo u našoj školi.

Dan kruha, 7.listopada proslavili smo u našoj školi. Nakon programa, kojeg su svi učenici slušali putem razglasa u svojim razredima, zajedno su s učiteljima blagovali blagoslovljeni kruh - kruh zajedništva.

MIRIS SVJEŽE PECENOG KRUHA

Prije godine dana bila sam kod bake na selu. Bilo je predivno. Popodnevna šetnja šumom bila je prekrasna. Za večeru sam predložila baki da napravimo kruh, a ona je to sa zadovoljstvom prihvatila. Počele smo ga raditi. Dok sam ga radila, već sam osjećala njegovu hrskavost i ljepotu. Stavili smo ga ispod peka i počeo se osjećati miris. Za nekoliko minuta cijela je kuća mirisala po kruhu. Sjediti i gledati kako se peče bio je pravi doživljaj. Dok se kruh peče, baka mi priča o zanimljivim događajima iz prošlosti. Pravi ju je užitak slušati. Jedva sam dočekala da bude gotov. Slastan i hrskav pojeo se za deset minuta, a ja sam bila presretna. To mi je bio prvi kruh koji sam ispekla, naravno uz pomoć bake. Svi sretni pošli smo svojim kućama, a baka je ostala sama uz miris svježeg pečenog kruha. Nadam se da ću i sljedeći put kad budem išla kod bake ispeći još jedan hrskav i slastan kruh.

MIRIS SVJEŽE PEČENOG KRUHA

Jutrom kada uđem u pekarnicu ispuni me miris svježe pečenog kruha i peciva .Odmah osjetim glad . Najradije bi tog trena zagrizao toplu bublicu, ali znam da to nije zdravo. Kruh se treba ohladiti.

Danas se rijetko kruh radi kod kuće. Možemo ga kupiti u trgovinama cijeli dan. Na ponudi su nam razne vrste i oblici. Ponekad moja mama kući ispeče kruh ili kifliće i to me posebno veseli. Cijela kuća tada miriše.

Volio bih kada bi mama češće pekla kruh kod kuće, taj mi je najdraži i najslađi.

MIRIS SVJEŽEG PEČENOG KRUHA

Još dok sam bila manja kada bih došla na selo kod bake ona bi ispekla veliki kruh za nas sve. Dok sam  jela taj kruh ja sam uživala kao kraljica. Tako smo prošle godine moja obitelj i ja otišli na selo kada su bili zimski praznici. Tad je palo puno snijega i otišli smo odmah vani. Kada smo se izgrudali i isanjkali, došli smo u bakinu kuću jer je vani bilo poprilično hladno. Baka nam je rekla da ima nekakvo iznenađenje, ali da se prije toga iznenađenja moramo ugrijati kod peći. Dok sam se grijala uz peć razmišljala sam koje bi to iznenađenje moglo biti. Pa sam pomislila da je to možda kolač, štrudel… Kad sam se ugrijala i pošla upitati baku da mi pokaže to iznenađenje, baka je stavila to iznenađenje na stol. Kada sam vidjela taj mirisni, svježi i topli kruh koji je napravila moja baka, bila sam sretna. Svi smo uživali tu večer,ali sam ja najviše.