Promocija slikovnice ''Biljke čiji su preci iznikli daleko…daleko''

Učenici 5.a razreda s bivšom učiteljicom Mirjanom Šiško izdali slikovnicu o neobičnim biljkama koje su iznikle daleko,daleko…a sada su dragi stanovnici našeg vrta.

Dana 5.10.2009.godine proslavili smo još jedan Dan učitelja na drugačiji način. Naime, na taj dan učenici 5.a razreda predstavili su svoju prvu slikovnicu koja nosi vrlo značajno i posebno ime. Naslov i sadržaj su inspirirani našim Botaničkim vrtom. Slikovnica pod nazivom ''Biljke čiji su preci iznikli daleko…daleko'' u potpunosti oslikavaju i predstavljaju biljke našeg Botaničkog vrta. Slikovnica će promovirati naš vrt te i dalje poticati naše učenike na kreativnost.

Svečanost je otpočela školskim zborom i himnom Ostroški raj.

U programu su sudjelovala djeca iz Dječjeg vrtića Trešnjica. Izveli su narodni ples u kaštelanskoj nošnji pod pratnjom  gospođa Stanke i Ksenije.

Toni Matijaca, 5.a

Samostalni nastupi učenika petih razreda na trubi i saksofonu zvucima su upotpunili ljepotu ugođaja Botaničkog vrta.

Povjerenstvo

Slikovnicu je promovirala knjižničarka Darija Budiša.  Učenici su otkrili motive svog stvaralaštva i važnost slikovnice za njihovo daljne školovanje. Svojim prisustvom počastila nas je i bivša učenica škole Mirjana Jurić koja je objavila svoju prvu zbirku pjesama ''Biseri u rukama''. Za slikovnicu svi su imali samo pohvale, a izdala ju je izdavačka kuća Alfa, dok su lektori bili naši nastavnici hrvatskog jezika Snježana Dude i Nikola Pjanić. Za unos teksta pobrinula se nastavnica Božena Ukić. Na kraju svečanosti nazočne je pozdravio ravnatelj škole Stipe Božinović-Mađor dijeleći zadovoljstvo s učenicima, učiteljima i gostima.

Kako i sama slikovnica završava ''Nadamo se da priči nije kraj. Neka ovo bude poticaj slijedećem spoznavanju i prenošenju znanja ostalima. Željeli smo biti samo mala iskra koja će potaknuti daljnje upoznavanje pojedinih biljaka iz Botaničkog vrta OŠ Ostrog.''