Autor: Božena Ukić, 30. 5. 2012.

Jubilarne 40. Kulturno umjetničke igre mladih u organizaciji Glazbene mladeži Split počele u utorak 29.05. u dvorani Doma oružanih snaga u Lori, te će trajati do 01.06.

Tijekom tih dana publici će se predstaviti ukupno 135 kulturno umjetničkih skupina s po 750 izvođača dnevno koji dolaze iz Splita i cijele Splitsko-dalmatinske županije, ali i iz Ivanić Grada, Križa, Stupnika, Šibenika, Filip Jakova, Vrgorca te iz Makedonije.

Na svečanom otvaranju u utorak, uz dramske, baletne i plesne skupine nižih i viših razreda osnovne škole, nastupao je i veliki pjevački zbor naše škole sa pjesmom "Kreni sad" ("Heal the World") uz vodstvo nastavnice glazbene kulture Mirele M. Vlaić.

Bila nam je čast i užitak nastupati i predstavljati našu školu na takvoj menifestaciji.