Autor: Božena Ukić, 16. 11. 2011.

Gradska je knjižnica 15.11.2011. organizirala je završnu priredbu Mjeseca hrvatske knjige "Čitajmo pjesnike" u povodu 100. obljetnice rođenja i 45. godišnjice smrti Grigora Viteza.

U dvorcu Vitturiju su nas toplom dobrodošlicom  dočekale nastavnice, knjižničarke te učenici sa svojim literarnim i likovnim radovima. Kroz jedan od igrokaza intervjuirali smo Grigora Viteza te doznali mnoge stvari o njegovu životu i spisateljstvu. Sjetili smo se i Tina Ujevića našeg velikog pjesnika. Učenici su pripremili igrokaze, govorili svoje pjesme na temu djetinjstva. Tim su povodom dodijeljene nagrade za pjesme učenika osnovnih škola. Prvu je  nagradu dobila pjesma"Djetinjstvo" Ivona Grbeše 6. b OŠ. Prof. Filipa Lukasa, 2. nagradu "Mi" Bože Petričevića 6.b OŠ Ostrog i 3. nagradu "Djetinjstvo" Nore Strmečki 5.a OŠ Kneza Mislava. Također su nagrađeni pobjednici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Kroz ovu nas je priredbu uz klavir popratila n Vesela Perić koja je za kraj odsvirala završnu pjesmu te nas je ravnateljica gradske knjižnice pozdravila do sljedeće godine.