Gradonačelnikova čestitka

Učiteljska profesija spada među najvažnije u društvu. Ljudi koji su spremni i sposobni na najprihvatljiviji način davati dio sebe, svoga znanja i ljubavi mladom naraštaju, zaslužuju posebno mjesto na društvenoj ljestvici.  Zbog toga na današnji dan, kada se slavi Svjetski dan učitelja, svoje čestitke i iskrene želje za što uspješnijim radom, upućujem svim učiteljicama i učiteljima u kaštelanskim školama.
Gradonačelnik Josip Berket

Preporuka o statusu učitelja usvojena je u Parizu 5. listopada 1966. godine. Prijedlog Generalne konferencije UNESCO-a da se taj dan službeno obilježi općenito je prihvaćen. Od tada se diljem svijeta Svjetski dan učitelja službeno obilježava svakoga petog listopada.
Prema odluci Ministarstva prosvjete i športa Republike Hrvatske, od 2000. godine i u našoj se državi obilježava Svjetski dan učitelja. Cilj obilježavanja Dana učitelja jest podići obrazovanje na razinu visoke društvene važnosti i dati učiteljima važnost koju zaslužuju.