Autor: Božena Ukić, 4. 10. 2011.

Na temelju članka 26. Zakona o osnovnom školstvu, članka 36. Zakona o ustanovama, članka 10. Statuta OŠ Ostrog Školski odbor na sjednici održanoj 30. rujna 2011., na prijedlog ravnatelja, Učiteljskog vijeća i Vijeća roditelja donosi:
KURIKULUM ZA 2011/12. ŠKOLSKU GODINU

Ovim planom i programom utvrđuje se mjesto, vrijeme, način i nositelj ostvarivanja planiranih programskih sadržaja, pedagoških ciljeva i različitih zadaća u redovitim i izbornim programima, dopunskoj nastavi, dodatnome radu, izvannastavnim aktivnostima, zdravstveno- socijalnoj i ekološkoj zaštiti učenika.

Školski kurikulum odnosi se na načine na koje škole implementiraju Nacionalni okvirni kurikulum uzimajući u obzir odgojno-obrazovne potrebe i prioritete učenika i škole te sredine u kojoj škola djeluje. Izrađuje se u suradnji s djelatnicima škole, učenicima, roditeljima I lokalnom zajednicom. Školski kurikulum se odnosi na ponudu fakultativnih nastavnih predmeta, modula i drugih odgojno-obrazovnih programa, realizaciju dodatne i/ili dopunske nastave, projekte škole, razreda, skupine učenika, ekskurzije, izlete, izvannastavne i izvanškolske aktivnosti.

U ovoj prezentaciji školskog kurikuluma objavljujemo samo posebnosti naše škole, ostali sadržaji školskog kurikuluma su dostupni zainteresiranima u tajništvu škole.