Autor: Božena Ukić, 15. 6. 2011.

Učenici Osnovne škole Ostrog iz Kaštel Lukšića posjetili su danas 15. lipnja 93. zrakoplovnu bazu HRZ i PZO u vojarni Zemunik i posadili stablo prijateljstva u parku kod spomenika Rudolfu Perešinu ispred kapelice „Svetog Gabrijela Arkanđela“.

Uz edukativni program razgledanja aviona i helikoptera na kojima lete hrvatski piloti, učenici iz Kaštela su iz svog Školskog botaničkog vrta, zaštićenog spomenika parkovne hortikulture u kojem raste više od 1400 biljnih vrsti mediteranskog i suptropskog podneblja, zasadili stablo kao trajan podsjetnik na posjet vojarni i uspostavi prijateljstva i suradnje sa bazom u Zemuniku.

U programu posjeta vojarni Zemunik, koju godišnje dođe vidjeti u prosjeku oko 1500 djece različitih uzrasta iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske županije, uključeno je razgledanje Muzeja na otvorenom gdje su izložene stare letjelice i sredstva korištena u Domovinskom ratu, te upoznavanje sa tehnikom koju danas koriste letačke eskadrile 93. zrakoplovne baze.