Autor: Božena Ukić, 9. 3. 2011.

24. veljače 2011. održano je Gradsko natjecanje osnovnih škola u šahu. Sudjelovale su ekipe dječaka i djevojčica iz OŠ Ostrog, OŠ Prof. Filip Lukas i OŠ Bijaći. Najuspješniji su bili učenici iz OŠ Ostrog.  Osvojili su 1. mjesto u obje kategorije i plasirali se na Županijsko natjecanje. U ekipi dječaka igrali su : Toni Beara, pobjednik školskog natjecanja, Srećko Soldo, Kristijan Dadić i Maura Ruža Soldo. U ekipi djevojčica igrale su : Ana Šaravanja, Antonjeta Stričević i Ana Marija Odak. Voditeljica Šahovske grupe je Darija Budiša. Natjecanje se odvijalo u Šahovskom klubu Petar Sedlar-Pepe u K. Novom. Sudac je bio  Vladimir Cvetnić, vanjski suradnik i trener većine ovih učenika u ŠK

Povodom dana grada Kaštela u Dječjem odjelu Gradske knjižnice u Kaštel Lukšiću (dvorac Vitturi) organizirana je izložba  NAJMLAĐI  PISCI KAŠTELA. Izloženi su radovi učenika trećih razreda OŠ Ostrog na temu „Moja prva knjiga“, koje su učenici izradili nakon obrađenog sata Put od autora do čitatelja iz programa Informacijske pismenosti i poticanja čitanja. Izložbu je organizirala knjižničarka škole Darija Budiša u suradnji s knjižničarkama Dječjeg odjela GKK. Sudjelovalo je 59 učenika. Izložba je bila otvorena tjedan dana. 3. ožujka 2011. najuspješniji učenici  dobili su pohvalnice za uložen trud, maštovitost i kreativnost, a  v.d. ravnateljica GKK Sanja Jurat nagradila ih je i lijepim  knjigama. Prva nagrada - besplatna godišnja upisnina u GKK - dodijeljena je Ani Konsa, učenici 3.d razreda za vrlo lijepo ispričanu i ilustriranu autobiografsku priču „Kako sam pobijedila strah“.