PREDSTAVLJEN NOSAČ ZVUKA ZBORA IZ OSTROGA
Izuzetno šareno i veselo bilo je u četvrtak navečer u dvorcu Vitturi, a za pozitivnu gužvu koja je vladala u gledalištu „krivi“ su bili članovi Malog dječjeg zbora osnovne škole Ostrog, koji su publici predstavili pjesme sa svog nosača zvuka „Cvijet prijateljstva“.

Naslovna pjesma Cvijet prijateljstva, Ljubav, Hvala ti majko Zahvalna pjesma i O majčice, tek su neke od dvanaest pjesama koje se nalaze na ovom nosaču zvuka i kojima je autor glazbe Mario Žuvela. Žuvela je napisao i tekst za skoro sve pjesme, dok je samo tekst za pjesmu Maslinik napisala Nada Barišić.

Recezent ovog nosača zvuka bila je profesorica Glazbene škole Gabriela Lozić, koja je ovom prilikom pohvalila jednostavnost i harmoničnost pjesama koje su spoj duhovnog i svjetovnog i koje naprosto pozivaju na pokret.

Mali dječji zbor osnovne škole Ostrog okuplja oko pedesetak učenika, a s njima vrijedno rade, kao i pri stvaranju ovog CD-a, s. Terezina Bašić i Milka Berić. Zbor već ima i buduće članove, učenike prvih i drugih razreda koji su se tek prije kratkog vremena počeli baviti pjevanjem, no neiskustvo ih nije omelo da na kraju večeri, zajedno s nešto starijim članovima zbora, zajednički uspješno otpjevaju pjesmu Prijatelji.

Kao gošća zbora, ove je večeri nastupila učenica kaštelanske Glazbene škole Klaudija Đikić, na violini.

Domaćin cijelog događanja, ravnatelj škole Ostrog Stipe Božinović-Mađor zahvalio je s. Terezini Bašić, Milki Berić, Mariu Žuveli, Patriku Grguriću i voditeljici programa Danielle Matijaca na trudu da ovaj nosač zvuka ugleda svjetlo dana i nađe svoj put do brojnih kaštelanskih domova.