Autor: Božena Ukić, 25. 11. 2010.

U organizaciji Policijske uprave Splitsko-dalmatinske, Grada Kaštela i Osnovne škole Ostrog iz Kaštel Lukšića, održana je završna manifestacija „Živim život bez nasilja“, a domaćin ovog događanja bila je OŠ Ostrog.

organizaciji Policijske uprave Splitsko-dalmatinske, Grada Kaštela i Osnovne škole Ostrog iz Kaštel Lukšića, održana je završna manifestacija „Živim život bez nasilja“, a domaćin ovog događanja bila je OŠ Ostrog. U ime škole domaćina nazočne je pozdravio ravnatelj prof. Stipe Božinović Mađor, u ime MUP-a Jadranko Jurčević, načelnik Policijske postaje Kaštela, a u ime grada Kaštela gradonačelnik Josip Berket. Ovom događanju nazočili su ravnatelji svih kaštelanskih osnovnih škola, predstojnik Dječjeg doma Miljenko i Dobrila, predstavnici ustanova.

Osim promidžbenih spotova na temu nasilja, nazočni su poslušali i poruke koje su, u sklopu ove akcije, koja se provodi diljem Hrvatske, uputili predsjednik Ivo Josipović, te ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko. Predavanje o maloljetničkoj delikvenciji održala je Sandra Kovačić, službenica odsjeka za maloljetničku delikvenciju.

Učenici lukšićke škole proteklih su dana temu nasilja obrađivali kroz literarne radove. Tri najuspješnija rada prezentirana su ovom prigodom, a ostali radovi prezentirani su na panoima.