Autor: Božena Ukić, 19. 11. 2010.

Dan sjećanja na žrtve Vukovara obilježen je i u Kaštelima, gdje su građani jučer zapalili svijeće u Vukovarskoj ulici u Kaštel Starom. Tradicionalnom paljenju svijeća u ovoj ulici, koja nosi ime po gradu heroju, prethodila je misa u crkvi Sv. Ivana Krstitelja u Kaštel Starom. Kaštelanima su se u Vukovarskoj ulici pridružili i splitsko-dalmatinski župan Ante Sanader i gradonačelnik Josip Berket sa suradnicima. Predstavnici grada i udruga proizašlih iz Domovinskog rata jučer su boravili u Vukovaru i Škabrnji.

Učenici Osnovne škole Ostrog u Kaštel Lukšiću također su odali počast žrtvama Vukovara kroz prigodni program. Lukšićki osnovci sa svojim učiteljima i razrednicima zapalili su stotine svijeća, koje su svijetlile ime ˝Vukovar˝. Događaju su nazočili ravnatelj škole Stipe Božinović Mađor, dogradonačelnik Marinko Kovačev i pročelnik Darko Opačak.