OŠ Ostrog: "Pobjedniče, iz tvojih rana ljubav niče"

Pobjedniče! Iz tvojih rana ljubav niče! To je slogan O.Š. Ostrog u Kaštel Lukšiću, u kojoj  tradicionalno svake godine prirede veliku svečanost u kojoj se prisjete vukovarske tragedije i u kojoj sudjeluju svi učenici ove škole, zajedno sa nastavnicima i ravnateljem Stipom Božinovićem Mađorom.

Pod tim sloganom je započeo prigodni program u četvrtak u 17 sati gdje je gorjelo više od 350 svijeća, kao znak na sjećanje velikom gradu Vukovaru i njegovim stradalim braniteljima.

Voditeljicai projekta, nastavnica Nada Barišić, koja je poticala djecu na brojne radove o Vukovaru i koja to čini svake godine, odmah nam je rekla kako je Vukovar stup slobode koji se nikad ne smije zaboraviti i kojoj je želja svoje učenike odvesti u napaćeni grad kako bi ga što više osjetili.

Kaže i kako je ovogodišnji slogan na razini republike VUKOVAR POBJEDNIK JER JE ŽRTVA.

Upravo se pod tim sloganom i održala predstava s predivnom recitacijom, kako je ovo najtužniji dan u kojem gasimo vukovarski mrak i poginulima palimo svijeće za počinak lak.

Danas, sjedinjeni uplićemo devetnaestu nit u vjencu sjećanja na Vukovar.

Predstava je završila riječima: "Neka mirno počivaju svi poginuli vukovarski pobjednici. Hvala im!"