Dabar i u našoj školi

Autor: Božena Ukić, 12. 11. 2019.

daborvaškolaUčenici naše škole sudjeluju u međunarodnom natjecanju Dabar. Natjecanje se odvija u on -line okruženju uz nadzor učitelja u informatičkoj učionici od 12. do 15. studenoga.

Ove godine su se uključili i učenici iz područne škole Lećevica.

Naša škola jedna je od 550 škola u Hrvatskoj koja sudjeluje u ovome natjecanju. Natjecanje se dijeli na nekoliko kategorija raspoređenih prema razredima: MikroDabar-1. i 2. razred, MiliDabar-3. i 4. razred, KiloDabar-5. i 6. razred, MegaDabar-7. i 8. razred te GigaDabar-učenici srednje škole.

Dabar je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja koje se u Republici Hrvatskoj održava od 2016. godine.

06.12.2019. 09:05
6. prosinca - Blagdan svetog Nikole
U katoličkom svijetu, ali i općenito u tzv. zapadnoj kulturi 6. prosinca slavi se Sveti Nikola. Djeca ga najčešće povezuju s darovima koje dobra djeca pronalaze u svojim čizmicama, a poznaju i Krampusa koji donosi šibe za zločestu djecu. No, tko je zapravo bio Sveti Nikola i od kuda dolazi legenda o darivanju djece?

03.12.2019. 15:08
Istraživanje tržišta – Aktivna mrežna oprema
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Aktivna mrežna oprema appeared first on CARNET .

1MORE Piston Fit BT - Povratak korijenima, s dodatkom bežičnosti
U svojem novom izdanju 1Moreove slušalice Piston Fit BT postale su bežične, a zadržale su sve ostalo čime su privlačile pozornost prije nekoliko godina - uključujući vrlo nisku cijenu

Call of Duty: Modern Warfare - Novi život stare legende
Oživjeti nešto poput legendarnog Modern Warfarea nije lak zadatak. Očekivanja su velika, i samo jedan pogrešan korak može značiti apsolutnu propast - srećom, ekipa u Infinity Wardu zna što radi