Autor: Administrator , 31. 10. 2018.

Slikovni rezultat za svi svetiPrema katoličkom kalendaru, 1. studenog blagdan je Svih svetih kada slavimo sve svece, ne samo one koje je Crkva proglasila svetima već i one koji su živjeli svetost, a dan kasnije, 2. studenog, Dušni je dan kada se prisjećamo dragih pokojnika.

Blagdan Svih svetih slavi se zbog mnoštva običnih ljudi, koji su za svog života pokazivali ljudskost, služili Kristu i živjeli slijedeći ga, pa su tako ostvarili ideal kršćanskog života.