Autor: Administrator , 28. 7. 2018.

Zaprimamo brojne upite vezane za udžbenike pa prenosimo vijesti s Portala grada Kaštela:

Za potrebe sufinanciranja radnih bilježnica i ostalog radnog materijala za učenike osnovnih škola, Grad Kaštela preraspodijelit će 400 tisuća kuna i to za najpotrebitije obitelji, odluka je koju su na ovotjednoj sjednici većinom glasova usvojili kaštelanski gradski vijećnici.

Prema toj odluci, pomoć od 300 kuna po djetetu u osnovnoj školi, ostvarit će korisnici zajamčene naknade Centra za socijalnu skrb, djeca iz obitelji s četvero i više djece te obitelji s troje i više djece koja su u sustavu osnovnog obrazovanja. Isplata pomoći očekuje se u kolovozu.

Popis udžbenika za školsku godinu 2018./2019.

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5. razred

6. razred

7. razred

8. razred

Napomena: za peti i šesti razred koristit će se novi udžbenici i radne bilježnice nakladnika Školska knjiga #mojportal5 i #mojportal6

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

Financijski poticaj za Lucid Motors
Američka tvrtka Lucid Motors, pretendent za konkurenta Tesli, ovih dana je dobio financijsku injekciju od preko milijardu dolara iz Saudijske Arabije

21.09.2018. 20:07
Stiže nam najzabavniji listopad do sada - najavljeno 6 velikih tehnoloških događanja
Za kojih desetak dana započet će najzabavniji listopad do sada - za sada je najavljeno šest različitih događaja na kojima će biti predstavljeni uređaji za sezonu 2018./2019.

Mate 20 bi mogao služiti i kao bežični punjač za slušalice
Prema novim informacijama budući mobiteli iz serije Mate moći će služiti i kao bežični punjači za također bežične slušalice - Freebuds 2 Pro