Ostrožice i Ostrožići BRONČANI!!!

Autor: Božena Ukić, 5. 6. 2018.

U Vinkovcima je od 3. do 5. lipnja 2018. održano školsko prvenstvo u odbojci za pete i šeste razrede u obje konkurencije. Naša je škola nastupila sa ženskom i muškom ekipom. Pretrnovit put je čekao Ostrožice, počevši od gradskog natjecanja od prije par mjeseci, preko zonskog, županijskog, regionalnog i evo sad - završnog državnog prvenstva. Preko 300 škola je startalo u ovo natjecanje da bi sad 4 najjača predstavnika svojih regija stigla do završnice:
OŠ Ivanec Varaždin, OŠ Ostrog Kaštel Lukšić, OŠ Poreč i OŠ Čepin Osijek.
Ostrožice,  nisu imale sreće u ždrijebu pa su odmah u polufinalu izvukle praktički nepobjedive Čepinke i unatoč dobrom otporu u prvom setu poraz od 0:2 bio je neminovan. U drugom polufinalu Ivanec je istim rezultatom svladao Poreč. U finalu je i Ivanec pružio solidan otpor Čepinkama, ali dalje od 20 poena po setu nije išlo tako da Čepin još jednom postaje prvak države bez izgubljenog seta, pa im ovim putem od srca čestitamo kao i njihovom legendarnom treneru i ucitelju Ivanu Pospišilu. Spektakl je to bio u finalu jer su navijači Čepina ispunili malu dvoranu vinkovačke Gimnazije pa je atmosfera doslovno bila užarena. Prethodno su Ostrožice u borbi za 3. mjesto iskalile svoj bijes na ekipi Poreča i pobjedom 2:0 uzele još jednu broncu te nastavile pozitivan niz u zadnje 4 godine jer se malo škola može podičiti takvim kontinuitetom. Bravo za sve sudionike završnog natjecanja, sudce i sutkinje, organizatore iz HŠSS na čelu s neuništivom i željeznom šibenskom lady Margit Vrbičić, publiku, naše Ostrožiće koji su također brončani treći i sve ostale simpatizere ovog sporta. Nastupili su: Ana Ergović, Dora Jurić, Antea Kapitanović, Lana Barbic, Katarina Kero, Ana Mateljan, Lana Bakić, Tamara Antunović, Žanamari Županović, Magdalena Patrlj, Ana Ćosicć i Petra Martinović, Niko Romić, Antonio Džaja, Manuel Šutić, Ivano Bošković, Ivan Omašić, Vito Milanović, Darijan Grgić i Marko Jureta sve pod palicom trenera i učitelja Nebojše Omašića Bare i Marka Matasa.

ČESTITAMO!!!

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

Financijski poticaj za Lucid Motors
Američka tvrtka Lucid Motors, pretendent za konkurenta Tesli, ovih dana je dobio financijsku injekciju od preko milijardu dolara iz Saudijske Arabije

21.09.2018. 20:07
Stiže nam najzabavniji listopad do sada - najavljeno 6 velikih tehnoloških događanja
Za kojih desetak dana započet će najzabavniji listopad do sada - za sada je najavljeno šest različitih događaja na kojima će biti predstavljeni uređaji za sezonu 2018./2019.

Mate 20 bi mogao služiti i kao bežični punjač za slušalice
Prema novim informacijama budući mobiteli iz serije Mate moći će služiti i kao bežični punjači za također bežične slušalice - Freebuds 2 Pro