Ostrožice i Ostrožići BRONČANI!!!

Autor: Božena Ukić, 5. 6. 2018.

U Vinkovcima je od 3. do 5. lipnja 2018. održano školsko prvenstvo u odbojci za pete i šeste razrede u obje konkurencije. Naša je škola nastupila sa ženskom i muškom ekipom. Pretrnovit put je čekao Ostrožice, počevši od gradskog natjecanja od prije par mjeseci, preko zonskog, županijskog, regionalnog i evo sad - završnog državnog prvenstva. Preko 300 škola je startalo u ovo natjecanje da bi sad 4 najjača predstavnika svojih regija stigla do završnice:
OŠ Ivanec Varaždin, OŠ Ostrog Kaštel Lukšić, OŠ Poreč i OŠ Čepin Osijek.
Ostrožice,  nisu imale sreće u ždrijebu pa su odmah u polufinalu izvukle praktički nepobjedive Čepinke i unatoč dobrom otporu u prvom setu poraz od 0:2 bio je neminovan. U drugom polufinalu Ivanec je istim rezultatom svladao Poreč. U finalu je i Ivanec pružio solidan otpor Čepinkama, ali dalje od 20 poena po setu nije išlo tako da Čepin još jednom postaje prvak države bez izgubljenog seta, pa im ovim putem od srca čestitamo kao i njihovom legendarnom treneru i ucitelju Ivanu Pospišilu. Spektakl je to bio u finalu jer su navijači Čepina ispunili malu dvoranu vinkovačke Gimnazije pa je atmosfera doslovno bila užarena. Prethodno su Ostrožice u borbi za 3. mjesto iskalile svoj bijes na ekipi Poreča i pobjedom 2:0 uzele još jednu broncu te nastavile pozitivan niz u zadnje 4 godine jer se malo škola može podičiti takvim kontinuitetom. Bravo za sve sudionike završnog natjecanja, sudce i sutkinje, organizatore iz HŠSS na čelu s neuništivom i željeznom šibenskom lady Margit Vrbičić, publiku, naše Ostrožiće koji su također brončani treći i sve ostale simpatizere ovog sporta. Nastupili su: Ana Ergović, Dora Jurić, Antea Kapitanović, Lana Barbic, Katarina Kero, Ana Mateljan, Lana Bakić, Tamara Antunović, Žanamari Županović, Magdalena Patrlj, Ana Ćosicć i Petra Martinović, Niko Romić, Antonio Džaja, Manuel Šutić, Ivano Bošković, Ivan Omašić, Vito Milanović, Darijan Grgić i Marko Jureta sve pod palicom trenera i učitelja Nebojše Omašića Bare i Marka Matasa.

ČESTITAMO!!!

19.11.2018. 09:55
19. studenog - Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece
Dana 19. studenog u svijetu se obilježava Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece koji nas podsjeća na ulogu svakoga od nas da djeci svakodnevno pružamo puno ljubavi, podrške, razumijevanja, znanja te jedno sigurno mjesto za odrastanje.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

19.11.2018. 13:40
Star Citizen prikupio preko 200 milijuna dolara
Velika prijevara ili velika igra, pitanje je koje si igrači svakodnevno postavljaju, no brojke govore da i dalje postoje oni koji vjeruju u uspjeh Star Citizena

19.11.2018. 13:40