Prijave za upis u srednju školu počinju 25. svibnja

Autor: Božena Ukić, 11. 5. 2018.

Prijave učenika u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) počinje 25. svibnja, a 26. lipnja kreću prijave obrazovnih programa, odnosno odabir srednjih škola prema prioritetu

Ministarstvo znanosti i obrazovanja otvorilo je javnu raspravu o nacrtu Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019.

Prijedlog datuma

Prema tom dokumentu prijave učenika u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) počinje 25. svibnja, a 26. lipnja kreću prijave obrazovnih programa, odnosno odabir srednjih škola prema prioritetu.

Za obrazovne programe koji zahtijevaju dodatne provjere, prijave završavaju 2. srpnja, a za sve ostale 10. srpnja, istog datuma kada i započinje ispis prijavnica. Krajnji rok za zaprimanje prijavnica je 12. srpnja, a dan poslije, 13. srpnja, objavljuju se konačne ljestvice poretka.

Jesenski upisni rok ove godine započinje 21. kolovoza, prijave srednjoškolskih programa završavaju 27. kolovoza, a objava konačnih ljestvica poretka očekuje se 30. kolovoza.

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

23.06.2018. 22:25
Dva svjetska zlata za hrvatske robotičare na RoboCupu u Montrealu
Hrvatski predstavnici su ovoga tjedna na najvećem svjetskom natjecanju u robotici osvojili dvije zlatne medalje

23.06.2018. 22:23