Srebro zlata vrijedno

Završnica Državnog prvenstva u odbojci je održana u Poreču. U prosincu prošle godine  startalo je 318 škola, a čast da budu sudionice završnog imalo je 6 škola među kojima su i naše Ostrožice.

Fotografija Okkastela Luksica.

U grupi su naše Ostrožice pobijedile domaći Vodnjan s 2:0, ali nakon toga izgubile od Ivanca kraj Varaždina 1:2 zbog niza nesretnih okolnosti i ozljeda ključnih igračica. Ipak, u zatvorenom krugu  su prve u grupi što je značilo da će se polufinale odigrati protiv Zaprešića uz  vrhunsku partiju  i ostavljaju  im mrvice što je jamčilo plasman u finale. Tu je opet hrabri i jaki Vodnjan koji je u polufinalu protiv Brođanki spasio 6 meč lopti pa im je takva pobjeda očito ulila nadljudsku snagu, a i želju za revanšom. Atmosfera je bila vrhunska: pune tribine svih ostalih sudionika, domaćih navijača, brojnih organizatora, a sve UŽIVO pred budnim kamerama Sportske TV, naravno, na središnjem terenu kultne dvorane Intersport!

Ostrožice ginu i daju sve od sebe, ali što jače tuku, male Istrijanke bolje brane. Savršeni prijem i obrana uzdižu Vodnjan i poen po poen otkidaju Ostrožicama. 22:25 u prvom setu, a drugi je preslik prvog i onda suze na sve strane, netko od sreće netko od tuge. Iskrene čestitke Vodnjankama jer su prezentirale vrhunsku odbojku, sucima Paolu i Deanu, navijačima HŠSS na savršenoj organizaciji, promociji sporta s naglaskom na odbojku i svim sudionicima koji su se stvarno potrudili za dolazak do ove razine. Ostrožicama sve pohvale na velikom uspjehu, pa se nadamo da će i dalje tako nastaviti. Nastupile su: Marina Rodin, Nina Strize, Marta Kačanić, Marija Vukorepa Crna i Bijela, Leonarda Vukadin, Maja Visic, Anita Rogulj, Anđela Cikojević, Martina Raca, Ana Ergović i Dora Jurić!