22. međužupanijsko natjecanje mladih HCK u Korčuli

Autor: Božena Ukić, Anđela Marasović, 18. 4. 2018.

14.4. održano je 22. međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći podmlatka i mladeži Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se organiziralo na prelijepoj Korčuli u osnovnoj školi Petra Kanavelića.

Provjeravalo se znanje o Crvenom križu, znanje i vještine iz pružanja prve pomoći. Sudjelovali su učenici iz Dubrovačko-neretvanske i Splitsko-dalmatinske županije. Na natjecanju su sudjelovale ukupno 23 ekipe, njih 14 u kategoriji podmlatka i 9 ekipa u kategoriji mladeži. Ekipa iz naše škole vratila se s odličnim rezultatom, osvojenim trećim mjestom.

Ekipu OŠ Ostrog čini Anđela Marasović-vođa ekipe, Tonkica Strmić, Ana Šimundić, Ivana Marelja, Tonći Kaselj i Matea Madžar, te mentorice Gordana Vrgoč i Ankica Bralić.

Svi smo se lijepo proveli i odlično zabavili, nadamo se da se i vdimo i dogodine. smiley

Fotografije preuzete:

16.10.2018. 14:06
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

17.10.2018. 23:07
Geekbench: Xiaomi Black Shark 2 dobiva Snapdragon 845 i 8 GB RAM-a
Internetska stranica Geekbench potvrđuje ranije informacije kako će Xiaomijev gamerski pametni telefon Black Shark 2 doći sa Snapdragon 845 čipom i 8 GB RAM-a

17.10.2018. 22:46