22. međužupanijsko natjecanje mladih HCK u Korčuli

Autor: Božena Ukić, Anđela Marasović, 18. 4. 2018.

14.4. održano je 22. međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći podmlatka i mladeži Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se organiziralo na prelijepoj Korčuli u osnovnoj školi Petra Kanavelića.

Provjeravalo se znanje o Crvenom križu, znanje i vještine iz pružanja prve pomoći. Sudjelovali su učenici iz Dubrovačko-neretvanske i Splitsko-dalmatinske županije. Na natjecanju su sudjelovale ukupno 23 ekipe, njih 14 u kategoriji podmlatka i 9 ekipa u kategoriji mladeži. Ekipa iz naše škole vratila se s odličnim rezultatom, osvojenim trećim mjestom.

Ekipu OŠ Ostrog čini Anđela Marasović-vođa ekipe, Tonkica Strmić, Ana Šimundić, Ivana Marelja, Tonći Kaselj i Matea Madžar, te mentorice Gordana Vrgoč i Ankica Bralić.

Svi smo se lijepo proveli i odlično zabavili, nadamo se da se i vdimo i dogodine. smiley

Fotografije preuzete:

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Asus ROG Strix X470-F Gaming - Brza iz kutije
Za one kojima su modeli CrossHair preskupi, a svejedno žele udomiti Ryzen na bolju ploču Asus je pripremio modele s oznakom ROG Strix

14.08.2018. 06:00
Dizajniranje novih lijekova umjetnom inteligencijom