Uvođenje produženog boravka za učenike prvog i drugog razreda

Autor: Božena Ukić, 8. 2. 2018.

Grad Kaštela u suradnji sa Splitsko-dalmatinskom županijom, kao osnivačem osnovnih škola s područja grada Kaštela, planira organizirati produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda počevši od početka školske godine 2018./2019. Nastava bi se odvijala u Osnovnoj školi Bijaći u Kaštel Novom, koja jedina u ovom trenutku ima uvjete za organizaciju navedenog programa, a prema zakonom propisanim standardima.

Program produženog boravka počinje u 7.30 sati, a završava u 16.30 sati. Učenici imaju obrok 3 puta, doručak (7.45), ručak (12.00-12.50) i marenda (15.30). Nakon redovne nastave učenici koriste unutarnje i vanjske školske prostore za organizirano učenje (domaći rad, dopunski i dodatni rad i izvannastavne aktivnosti), igru i druženje pod stručnim vodstvom svoga učitelja.

Trošak programa produženog boravka snosili bi Grad Kaštela i roditelji po 350 kuna po učeniku (ukupno 700 kn), s tim da bi roditelji plaćali još oko 25 kn dnevno (po nastavnom danu) za prehranu.

Roditelji bi sa školom potpisali ugovor za jednu školsku godinu i u tom bi periodu bili dužni ispunjavati preuzete ugovorne obveze.

Županija će osigurati potrebnu prilagodbu i opremanje namjenskih prostora te plaćati tekuće režijske i materijalne troškove.

Želja nam je ovim putem utvrditi potrebe i stvarni interes građana grada Kaštela za produženi boravak učenika 1. i 2. razreda u 2018./2019. školskoj godini, da bi na vrijeme mogli formirati razredne odjele, opremiti školske prostore i zaposliti potrebne djelatnike, kako bi program produženog boravka počeo s radom početkom rujna 2018.

Svi zainteresirani mogu popuniti priloženu anketu

Anketa – produženi boravak

Izvor: http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/33822-uvodenje-produzenog-boravka-za-ucenike-prvog-i-drugog-razreda

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Asus ROG Strix X470-F Gaming - Brza iz kutije
Za one kojima su modeli CrossHair preskupi, a svejedno žele udomiti Ryzen na bolju ploču Asus je pripremio modele s oznakom ROG Strix

14.08.2018. 06:00
Dizajniranje novih lijekova umjetnom inteligencijom