Uvođenje produženog boravka za učenike prvog i drugog razreda

Autor: Božena Ukić, 8. 2. 2018.

Grad Kaštela u suradnji sa Splitsko-dalmatinskom županijom, kao osnivačem osnovnih škola s područja grada Kaštela, planira organizirati produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda počevši od početka školske godine 2018./2019. Nastava bi se odvijala u Osnovnoj školi Bijaći u Kaštel Novom, koja jedina u ovom trenutku ima uvjete za organizaciju navedenog programa, a prema zakonom propisanim standardima.

Program produženog boravka počinje u 7.30 sati, a završava u 16.30 sati. Učenici imaju obrok 3 puta, doručak (7.45), ručak (12.00-12.50) i marenda (15.30). Nakon redovne nastave učenici koriste unutarnje i vanjske školske prostore za organizirano učenje (domaći rad, dopunski i dodatni rad i izvannastavne aktivnosti), igru i druženje pod stručnim vodstvom svoga učitelja.

Trošak programa produženog boravka snosili bi Grad Kaštela i roditelji po 350 kuna po učeniku (ukupno 700 kn), s tim da bi roditelji plaćali još oko 25 kn dnevno (po nastavnom danu) za prehranu.

Roditelji bi sa školom potpisali ugovor za jednu školsku godinu i u tom bi periodu bili dužni ispunjavati preuzete ugovorne obveze.

Županija će osigurati potrebnu prilagodbu i opremanje namjenskih prostora te plaćati tekuće režijske i materijalne troškove.

Želja nam je ovim putem utvrditi potrebe i stvarni interes građana grada Kaštela za produženi boravak učenika 1. i 2. razreda u 2018./2019. školskoj godini, da bi na vrijeme mogli formirati razredne odjele, opremiti školske prostore i zaposliti potrebne djelatnike, kako bi program produženog boravka počeo s radom početkom rujna 2018.

Svi zainteresirani mogu popuniti priloženu anketu

Anketa – produženi boravak

Izvor: http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/33822-uvodenje-produzenog-boravka-za-ucenike-prvog-i-drugog-razreda

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

25.02.2018. 20:21
Alcatel 1X - skroman hardver i Android GO
Alcatel je na ovogodišnjem MWC sajmu predstavio između ostalog i svoj prvi mobitel iz programa Android GO - Alcatel 1X kojeg odlikuje skroman hardver i shodno tomu, niska cijena

25.02.2018. 18:34