Promocija

Autor: Božena Ukić, 16. 11. 2017.

„Vukovar“- istina i memorija

U srijedu, 15. studenog, u školskom atriju,  održano je predstavljanje knjige „ Vukovar“ čija je autorica naša kolegica i učiteljica Marina Novak. Pokrovitelj i organizator je kaštelanski ogranak  „ Matice hrvatske“. O knjizi su govorili gosti - dr Milan Hodžić-predsjednik Ogranka, fra Domagoj Runje i dr Mladen Domazet kao i sama autorica. U glazbenom dijelu nastupio je Veliki školski zbor. Knjiga je nastala kao višegodišnji projekt ostvaren sa  sadašnjim, ali i bivšim učenicima, autorima ilustracija izloženih na panoima u atriju koji su  i čitali ulomke iz knjige.

„Vukovar“- istina i memorija

Uz nazočnost mnogobrojnih gostiju te učenika i djelatnika naše škole ponovno smo se prisjetili vukovarske kalvarije i tragedije, ali su sam cilj i namjena usmjereni prema budućnosti. Osnovni moto su istina i memorija kao zalog za budućnost u kojoj se prošlost više ne smije ponoviti.

Po nekoliko primjeraka knjige autorica je darovala školskij knjižnici, Gradskoj knjižnici i svim kaštelanskim školama.

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

25.02.2018. 20:21
Alcatel 1X - skroman hardver i Android GO
Alcatel je na ovogodišnjem MWC sajmu predstavio između ostalog i svoj prvi mobitel iz programa Android GO - Alcatel 1X kojeg odlikuje skroman hardver i shodno tomu, niska cijena

25.02.2018. 18:34