Jesenska foto priča

Autor: Božena Ukić, 16. 11. 2017.

JESEN NIJE LIJEPA?!

Živimo u vremenu koje mnogi vole nazvati modernim, misleći pri tom na sve blagodati koje nam nudi tehnologija i napredak. Takav nas život sve više privlači pa ne primjećujemo kako se sve više udaljavamo od prirode koja postaje samo školski predmet, učimo napamet pjesmice o prirodi, a ne primjećujemo njezinu ljepotu u svakodnevnom životu. I jesen je prirodna pojava, reći će mnogi...tužna, ružna, siva. Da nije tako, uvjerili su se i dokazali petaši koji su proteklog vikenda svojim fotoaparatima ulovili lijepe jesenske trenutke . Bili su daleko od škole, a puno su naučili i uživali.

11.12.2017. 12:19
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

12.12.2017. 21:11
Unison Fokus je novi hrvatski on-line glazbeni servis
Radi se o on-line glazbenom servisu koji omogućava distribuciju glazbenih mastera sa svim potrebnim meta-podacima i media paketima, u prvom redu namijenjenih radijskim postajama

12.12.2017. 21:00
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne snage najveći izazov za hrvatski IT u 2018.
Pred kamerama Bug TV-a našao se ovaj tjedan doajen domaće tech scene Hrvoje Balen kako bi proanalizirali godinu iza i godinu ispred nas...

12.12.2017. 20:57
Booking.com koristi umjetnu inteligenciju za podršku klijentima
Pilot verzija nove usluge i chatbota za podršku Booking.com-a sada je dostupna u cijelom svijetu za sve rezervacije na engleskom jeziku koja automatski rješava 30% upita gostiju u manje od pet minuta, zahvaljujući - umjetnoj inteligenciji