Autor: Božena Ukić, 24. 10. 2016.

Kroz prošli tjedan nastavu informatike su zamijenile radionice programiranja. Na taj način smo se priključili četvrtom Europskom tjednu programiranja.

Sudjelovali su učenici svih uzrasta, a najveći interes je bio za programiranje robota.

Europski tjedan programiranja ili skraćeno #codeEU pokrenuli su 2013. mladi savjetnici za Digitalnu agendu Europske komisije, a inicijativa i dalje raste. Prošle je godine više od pola milijuna ljudi sudjelovalo na gotovo 8000 događanja povezanih s programiranjem u 46 zemalja u Europi i šire. Na školama je da slobodno organiziraju aktivnosti u okviru izazova  CodeWeek4All, pa smo odlučili priključiti se novom izazovu.

Da je izbor aktivnosti bio pun pogodak govorila su dječja lica nakon radionica. Gotovo su svi zapitkivali 'Kad ćemo opet?', što mi je bilo zadovoljstvo čuti. Svi smo se lijepo zabavili i dogovorili da ćemo se uskoro ponovno sastati.

Najveći interes je bio za radionice Scratch-a i programiranja robota, ukupno smo održali 16 radionica. Zbog velikog interesa djece, više od 50% učenika je sudjelovalo ispunili smo uvjet organizacije  i tako dobili pohvalnicu za izvrsnost u programiranju.