KVIZ - POVIJEST KAŠTELA

U sklopu obilježavanja 40. obljetnice OŠ Ostrog i 30.obljetnice Botaničkog vrta održan je u školskom atriju kviz na temu povijesti Kaštela. Kako nam je rekla nastavnica povijesti Nada Brkljača, koja je organizirala kviz, cilj je bio potreba njegovanja činjenice da su Kaštela kolijevka hrvatske državnost te poticanje učenika da se zainteresiraju za izučavanje lokalne povijesti.

Sudjelovali su učenici šestih razreda s obzirom da je gradivo vezano za izučavanje srednjovjekovne povijesti.

Sudjelovale su  dvije ekipe: KAŠTELANKE- Valentina Sabljić, Anja Kekez, Lucija Jadrić i Nina Novak i RUŠINCI- Mate Teklić, Ante Augustin Maras, Mario Osibov i Roko Jurić.

Pripreme za kviz su trajale dugo i svi su im prišl s velikom ozbiljnosti i interesom. Nadamo se da će postati tradicionalan. Nagrada za sve  je bila-odlazak na sladoled.