Autor: Ana Rančić, 19. 10. 2015.

Prošloga tjedna je u našoj školi održana priredba u okviru obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti. Ovaj put je to učinjeno na nov način, u školskom atriju.

Školski vjeroučitelji i učitelji razredne nastave su priredbu osmislili na vrlo lijep način. Osim razreda koji su bili ukrašeni motivima jeseni, atrij je nudio svu raznovrsnost i bogatstvo koje donosi jesen. Obilje plodova, dječjih radova – crteža i pjesama, do starih predmeta koji pokazuju kako se nekada živjelo i radilo.

Fotogalerija

Priredba je održana za obje smjene. Nastupili su učenici mlađih razreda koji su na početku otpjevali Zahvalnu pjesmu. Potom smo vidjeli kako izgleda Berba u Kaštelima.

Učenice sedmog razreda su pročitale tekst O kruhu je riječ, a mali zbor otpjevao Koricu kruha.

Uslijedila je Vesela užina kroz koju smo smo se na duhovit način upoznali s mnogim vrstama kruha i peciva. Poslije Kruha ljubavi i Hvalospjeva uslijedio je blagoslov i podjela kruha koji su učenici sa svojim učiteljima blagovali po razredima.