Autor: Ana Rančić, 6. 7. 2015.

Ispratili smo još jednu generaciju osmaša. Već je postala tradicija da se to odvija u našemu Botaničkom vrtu koji je prelijepa pozornica za ovaj značajni događaj. Poslije pozdravnoga govora ravnateljice Nevenke Maras uslijedio je tradicionalni, duhoviti vrabac koji su svi pažljivo slušali jer su u njemu sažeti svi događaji i osobe koji su bili značajni za svakoga od njih. Potom su razrednice Katarina Horvat, Marijana Goić i Marina Marinović uručile svjedodžbe kao i nagrade učenicima koji su kroz svih osam godina imali odličan uspjeh. To su: Arnir Novak, Matea Čaplja, Dora Šunjerga, Anamarija Odak, Gabriela Maras, Lucija Gotovac, Daniel Vidović.